Sparing. Korona Kielce - reprezentacja Polski do lat 19 1:1. Hubert Szulc strzelił gola dla żółto-czerwonych

Damian Wiśniewski
Piłkarze Korony zremisowali w swoim pierwszym sparingu
Piłkarze Korony zremisowali w swoim pierwszym sparingu Korona Kielce
W piątek 23 czerwca Korona Kielce zremisowała 1:1 w sparingu z reprezentacją Polski do lat 19. Był to pierwszy mecz kontrolny żółto-czerwonych w trakcie obozu przygotowawczego w Opalenicy.

Sparing. Korona Kielce zagrała z reprezentacją Polski do lat 19

Korona Kielce - Reprezentacja Polski U-19 1:1 (1:1)
Bramki:
Hubert Szulc 14 - Jordan Majchrzak 3
Korona (I połowa): Mamla - Godinho, Petrow, Malarczyk, Konstantyn - Nono, Strzeboński, Takac - Górski, Szulc, Łukowski
Korona (II połowa): Forenc - Briceag, Trojak, Kośmicki, Konstantyn - Podgóski, Czyżycki, Deaconu, Szpakowski - Kucharczyk, Shikavka.

Przygotowująca się do sezonu 2023/2024 w PKO BP Ekstraklasie Korona Kielce zagrała swój pierwszy mecz sparingowy w ramach obozu w Opalenicy. Podopieczni trenera Kamila Kuzery zmierzyli się z reprezentacją Polski do lat 19 i zremisowali 1:1.

Obie bramki padły w pierwszym kwadransie spotkania. Najpierw, w trzeciej minucie gry, prowadzenie objęła młodzieżowa reprezentacja Polski. Około dziesięć minut potem do remisu doprowadził Hubert Szulc.

Ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi niedługo później, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę. Piłkę dośrodkowywał do niego Nono.

W drugiej połowie meczu, tuż po przerwie, niezłym strzałem z dystansu popisał się Ronaldo Deaconu, ale i w tym przypadku futbolówka nie poleciała w światło bramki.

Mecz zakończył się remisem, a w obu jego połowach Korona zagrał różnymi jedenastkami.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

Korona Kielce na obozie w Opalenicy

Przypomnijmy, że od 22 czerwca do pierwszego lipca Korona Kielce przebywa w Opalenicy na obozie przygotowawczym do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

W jego trakcie ma do rozegrania jeszcze jeden mecz sparingowy, z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Odbędzie się on ostatniego dnia zgrupowania.