Sparing: Piast Gliwice - Kolejarz Stróże 2:3 [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Szura, fot. Jakub Kowalski
Piast Gliwice przegrał sparingowe spotkanie z Kolejarzem Stróże 2:3
Piast Gliwice przegrał sparingowe spotkanie z Kolejarzem Stróże 2:3 Jakub Kowalski
Ostatni sparing przed rozpoczynającą się już za tydzień ligą, nie wypadł udanie dla podopiecznych trenera Marcina Brosza. Po fatalnej drugiej części, Piast przegrał u siebie z Kolejarzem Stróże 2:3. Zobacz zdjęcia ze sparingu!

Mecz, który poprzedziła "prezentacja" zespołu zgromadził na stadionie około 2500 spragnionych piłki kibiców z Gliwic. Przed spotkaniem nastąpiło krótkie zaprezentowanie zawodników, którzy będą w rundzie wiosennej walczyć o powrót gliwiczan do Ekstraklasy.

Po przedstawieniu zawodników i krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na emocje sportowe. Mecz z Kolejarzem miał być dobrym i pomyślnym zakończeniem okresu przygotowawczego. Pierwsza pierwsza połowa wydawała się to potwierdzać. Najpierw Wojciech Kędziora, a na chwilę przed przerwą Tomasz Podgórski trafiali do siatki gości. Wydawało się, że po przerwie utrzymanie, a nawet podwyższenie wyniku przez Piasta w starciu z piątą drużyną 1. ligi będzie formalnością.

Nic bardziej mylnego. Jak się okazało, problemy gliwiczan z grą linii obronnej w rundzie jesiennej i strata aż 28 bramek pozostały. Fatalna gra bloku defensywnego w drugich 45 minutach doprowadziły do straty trzech bramek i niespodziewanej porażki 2:3.

Piast Gliwice - Kolejarz Stróże 2:3 (2:0)

Bramki: Wojciech Kędziora 15, Tomasz Podgórski 41 (k) - Janusz Wolański 53, Maciej Kowalczyk 55, 66

Żółte kartki: Pavol Cicman 35, Wojciech Lisowski 87 - Witold Cichy 44, Krzysztof Markowski 72, Łukasz Bocian 88

Piast: Dariusz Trela, Mateusz Matras (83 Wojciech Lisowski), Adrian Klepczyński (80 Jan Buryán), Fernando Cuerda, Gediminas Paulauskas, Pavol Cicman (84 Radosław Murawski), Mariusz Zganiacz (75 Tomasz Bzdęga), Álvaro Jurado (46 Rudolf Urban), Tomasz Podgórski, Rubén Jurado (67 Adrian Świątek), Wojciech Kędziora (81 Dariusz Pingot)

Kolejarz: Dominik Sobański, Adrian Basta (46 Michał Gryźlak), Krzysztof Markowski, Witold Cichy, Dariusz Walęciak, Cheikh Niane (46 Konrad Cebula), Marcin Stefanik, Janusz Wolański (85 Mateusz Kantor), Michał Chrapek, Krzysztof Gajtkowski (78 Kamil Witkowski), Maciej Kowalczyk (85 Michał Rupa) i Łukasz Bocian