Sparing: Polonia Bytom - Skra Częstochowa 1:2

Katarzyna Żur
Polonia Bytom przegrała w sparingu ze Skrą Częstochowa.
Polonia Bytom przegrała w sparingu ze Skrą Częstochowa. Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
Ostatni sprawdzian Polonii przed meczem w Pucharze Polski zakończył się porażką 1:2 z trzecioligową Skrą Częstochowa. Spotkanie rozegrano na stadionie w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej 2.

Wciąż jeszcze nie wiadomo, w której lidze przyjdzie oglądać kibicom zmagania polonistów. Przygotowujący się do startu w nowym sezonie bytomski zespól ma za sobą siedem meczów kontrolnych, z których wygrał zaledwie dwa.

Polonia, która tydzień temu pokonała u siebie 2:1 Raków Częstochowa, zademonstrowała w dzisiejszym sparingu publiczności zgromadzonej na stadionie w Bytomiu serię nieudanych strzałów, nieszczęśliwych interwencji i niedokładnych zagrań. W 3. minucie udana akcję zaprezentował Kamil Białkowski, dośrodkował z lewej strony w pole karne gości, jednak futbolówkę wybili obronćy częstochowian. Do 10. minuty gra toczyła się ze zmiennym szczęściem. Jedna drużyna próbowała atakować, na co rywale odpowiadali tym samym.

Pierwszą bramkę częstochowianie zdobyli już w 11. minucie. Gol padł po niefortunnej interwencji Mateusza Miki, po strzale z ponad 20 metrów piłkarza Skry. W kolejnych minutach zanosiło się na szybką odpowiedź Polonii, tak jak było to w przypadku meczu z Rakowem, jednak po stałym fragmencie gry podyktowanym dla gości bytomianie stracili drugiego gola.

Ta bramka podcięła skrzydła polonistom. Bytomianie byli bezradni przez resztę pierwszej części meczu. Skra za to przystępowało do coraz częstszych ataków, raz po raz szukając dostępu do bramki Mateusza Miki.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie. Przez większość czasu akcje toczyły się w środku pola, brakowało także klarownych sytuacji do zdobycia goli. Bytomianom udało sie strzelić kontaktową bramkę z rzutu karnego w 63. minucie, po celnym strzale z "wapna" Jamesa Sinclaira. Końcówka drugiej połowy obfitowała w celne uderzenia zarówno Polonii, jak i Skry. Jednak wynik meczu nie uległ zmianie.

Gospodarzy dzisiejszego sparingu - Polonię czeka teraz pucharowa potyczka z Okocimskim KS Brzesko. Mecz zostanie rozegrany we wtorek, 31 lipca o godzinie 17:00.

Polonia Bytom - Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

Polonia Bytom: Mateusz Mika (46 Jurij Balaż) Kamil Banaś (59 Maciej Kiełtyka) Piotr Kulpaka, Krzysztof Michalak (46 Jacek Broniewicz) Przemysław Szkatuła, Paweł Alancewicz (67 Kacper Grzybek) Martin Baran (46 Carlos) Maksym Prokotyluk (46 Tomasz Kaczor) James Sinclair (87 Dawid Krzemień) Kamil Białkowski (59 Cempa) Michał Płókarz (Arkadiusz Gędłek)