Sparing: Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0

krk, Paulina Szczerkowska/Dziennik Łódzki
Widzew Łódź wygrał sparing z Olimpią
Widzew Łódź wygrał sparing z Olimpią Tomasz Łasica
W sparingowym meczu rozegranym w Gutowie Małym Widzew Łódź pokonał Olimpię Grudziądz 2:0. Bramki dla łodzian zdobywali David Kwiek i Veljko Batrović.

W składzie łodzian nastąpiło kilka zmian. Pod nieobecność Krystiana Nowaka, kapitańską opaskę założył Mariusz Rybicki. W pierwszej jedenastce znaleźli się Bartosz Brodziński i Edgar Bernhardt, a miejsce w bramce zajął Maciej Krakowiak. Z powodu lekkich urazów, w grze kontrolnej nie wzięli udziału Tomasz Lisowski, Marcin Kozłowski, Julien Tadrowski oraz Konrad Wrzesiński.

W pierwszych minutach gra toczyła się w wolnym tempie, a piłkę rozgrywano głównie w środku pola. Z czasem przewagę zaczęli zdobywać widzewiacy. Przed bramkową szansą stanął najpierw Rybicki, a późnij Rok Straus. Obydwaj piłkarze nie zdołali jednak skutecznie zagrozić golkiperowi Olimpii. Wynik udało się zmienić dopiero w 28 minucie. Dobrą akcję wyprowadził Japończyk Nishi, a podanie na gola zamienił Kwiek. Po objęciu prowadzenia drużyna Widzewa zyskała wiarę w siebie i do końca pierwszej połowy, to ona kontrolowała grę. Stworzenie kolejnych bramkowych sytuacji utrudniała dobrze zorganizowana defensywa Olimpii. Przeciwnicy łodzian nie stworzyli sobie natomiast zbyt wielu sytuacji podbramkowych, ale kiedy było trzeba, dobrze interweniował Krakowiak.

W drugiej połowie skład Widzewa zmienił się diametralnie. Na boisku pojawiło się 8 nowych piłkarzy. W bramce stanął Matko Pedrijic, a na pozycji stopera zobaczyliśmy Dimitrije Injaca. W linii ataku zagrali Velijko Batrovic i Liridon Osmanaj. Łodzianie nadal utrzymywali przewagę nad I-ligowym rywalem. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanęli między innymi wcześniej wspomniany Osmanaj i Maksymilian Rozwandowicz. Świetną okazję zmarnował też Janiec, który znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę obok bramki. Wynik udało się podwyższyć dopiero w 76 minucie. Po dobrym podaniu Jańca celnie strzelał Batrovic i było już 2:0 dla Widzewa. Łodzianie kontrolowali zawody do ostatniego gwiazdka sędziego.

W sobotę widzewiacy byli drużyną lepszą od ligowego rywala i należy mieć nadzieję, że taką formę zaprezentują także w rozgrywkach ligowych.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0

Bramki: David Kwiek 27, Veljko Batrović 75

Widzew Łódź: Maciej Krakowiak (46 Matko Perdijić) - Kosuke Kimura, Piotr Mroziński, Arkadiusz Kasperkiewicz (46 Dimitrije Injac), Bartosz Brodziński - Mariusz Rybicki (46 Liridon Osmanaj), Tsubasa Nishi (46 Damian Warchoł), Szymon Zgarda (46 Bartłomiej Kasprzak), Rok Štraus (46 Maksymilian Rozwandowicz), David Kwiek (46 Veljko Batrović) - Edgar Bernhardt (46 Mateusz Janiec).

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Adam Banasiak, Denis Popović, Marcin Smoliński, Maciej Rogalski, Marcin Kaczmarek, Arkadiusz Aleksander. Grali także: Adrian Bielawski, Sebastian Zalepa, Dariusz Kłus, Łukasz Suchocki, Patryk Skórecki, Adam Cieśliński, Patryk Urbański, Rafał Babul, Oskar Trzepacz.

źródło: Olimpia Grudziądz, Widzew Łódź