Sparing: Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Elbląg 2:0

Paweł Domański
Paweł Abbott nie wykorzystał rzutu karnego
Paweł Abbott nie wykorzystał rzutu karnego Arkadiusz Gola/Polskapresse
Kolejne sparingowe zwycięstwo odnieśli piłkarze bydgoskiego Zawiszy. Tym razem pokonali Olimpię Elbląg po bramkach Tomasza Chałasa oraz testowanego Abdula Moustaphy Ouedraogo. Pierwszego meczu w niebiesko-czarnych barwach nie będzie dobrze wspominał Paweł Abbott, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Trener Jurij Szatałow od pierwszej minuty wystawił eksperymentalny skład. Gra nie porywała, lecz mimo to bydgoszczanie do przerwy powinni prowadzić 2:0 po sytuacjach Rafała Leśniewskiego oraz Adriana Błąda.

Mecz się nieco ożywił około 65. minuty, gdy w Zawiszy doszło do wielu zmian. Najpierw rzutu karnego w 73. minucie spotkania nie wykorzystał Paweł Abbott, lecz już kilka minut później po akcji Daniela Mąki do bramki rywali trafił Tomasz Chałas. Wynik meczu na 2:0 ustawił Abdul Moustapha strzelając bramkę po fenomenalnym dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)