Sparingi: Podbeskidzie lepsze od GKS-u Tychy, Raków od Jastrzębia

PD
Valerijsa Sabalę (w niebieskiej koszulce) w strzelaniu goli wyręczył tym razem młodszy kolega, Damian Hilbrycht Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie
Kolejne zwycięstwa w zimowych sparingach odnotowali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, Rakowa Częstochowa i Ruchu Chorzów. Przebywający na zgrupowaniu w Turcji Piast Gliwice zremisował z kolei z drużyną czeskiej ekstraklasy, Bohemians Praga, 1:1.

Podbeskidzie pokazało, że na tym etapie przygotowań jest lepiej dysponowane od swojego ligowego rywala z Tychów. W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Brede mieli przewagę, ale nie zdołali udokumentować jej bramkami. Udało się to dopiero w drugiej odsłonie, gdy na boisku pojawił się m.in. Damian Hilbrycht. 20-letni napastnik, który może występować także w drugiej linii, został wypożyczony do Podbeskidzia z Rekordu Bielsko-Biała. W sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach przekonał, że już potrafi wywrzeć pozytywny wpływ na grę swojego zespołu. Najpierw dał Góralom prowadzenie po asyście Łukasza Sierpiny, a pięć minut później skutecznie dobił strzał Marko Roginicia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 GKS Tychy
Damian Hilbrycht 77', 82'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: (I połowa) Rafał Leszczyński - Paweł Oleksy, Dominik Jończy, Aleksander Komor, Bartosz Jaroch, Adrian Rakowski, Guga Palawandiszwili, Przemysław Płacheta, Przemysław Mystkowski, Kacper Kostorz, Valērijs Šabala. (II połowa) Wojciech Fabisiak - Filip Modelski, Kamil Wiktorski, Mavroudís Bougaidis, Kacper Gach - Miłosz Kozak, Michał Rzuchowski, Roberto Gandara, Damian Hilbrycht, Łukasz Sierpina - Marko Roginić.

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Paweł Szołtys - Kacper Piątek, Keon Daniel, Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Hubert Adamczyk - Artur Siemaszko. (II połowa) Adrian Odyjewski - Mateusz Grzybek, Mateusz Pańkowski, Marcin Kowalczyk, Dawid Abramowicz - Nikolas Wróblewski, Paweł Szołtys, Łukasz Bogusławski, Omar Monterde - Michał Staniucha, Jakub Vojtuš.

Niezwykły przebieg miał sparing rozegrany na bocznym boisku stadionu Rakowa w Częstochowie. Gospodarze poszli na wymianę ciosów z GKS-em Jastrzębie, choć to do nich należała przewaga. Do przerwy drużyna Marka Papszuna prowadziła 3-1 po trafieniach Franciszka Wróblewskiego, Miłosza Szczepańskiego i Mateusza Zachary. W drugiej połowie beniaminek pierwszej ligi dwa razy strzelał gole za sprawą Kacpra Kawuli i Dominika Szczęcha, ale Raków na oba trafienia odpowiadał już po dwóch minutach! Swoją skuteczność potwierdził Sebastian Musiolik, który zdobył dwie bramki. Drużyna z Częstochowy, tak jak w lidze, pozostaje niepokonana w zimowych sparingach.

Raków Częstochowa 5-3 GKS 1962 Jastrzębie
Franciszek Wróblewski 18', Miłosz Szczepański 22', Mateusz Zachara 43', Sebastian Musiolik 73', 90' - Bartosz Jaroszek 40', Kacper Kawula 71', Dominik Szczęch 88'

Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski - Kamil Kościelny, Andrzej Niewulis, Tomáš Petrášek, Patryk Kun, Igor Sapała, Karol Mondek, Maciej Domański, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski, Mateusz Zachara. (II połowa) Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Karol Mondek, Karol Noiszewski, Petr Schwarz, Rafał Figiel, Jakub Apolinarski, Piotr Malinowski (55' Bartosz Chłód, 71' Patryk Kun), Sebastian Musiolik.

GKS 1962 Jastrzębie:
(I połowa) Hubert Gostomski - Rafał Adamek, Bartłomiej Gajda, Piotr Pacholski, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki, Kamil Jadach, Kamil Adamek. (II połowa) Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali, Maciej Spychała, Damian Tront, Dominik Szczęch, Łukasz Krakowczyk (69' Adam Żak), Adam Żak (55' Hubert Gostomski).

Swój sobotni sparing wygrał także Ruch Chorzów. W Rybniku-Kamieniu Niebiescy byli lepsi od Hutnika Kraków. Obie bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Tomasz Podgórski i Mateusz Bartolewski.

Ruch Chorzów 2-0 Hutnik Kraków
Tomasz Podgórski 56', Mateusz Bartolewski 84'

Ruch Chorzów: (I połowa) Dawid Smug - Konrad Budek, Łukasz Wiech, Lukáš Ďuriška, Pawło Miahkow - Lucjan Zieliński, Mateusz Duchowski, Robert Obst, Michał Walski, Bartłomiej Wdowik - Wojciech Kędziora. (II połowa) Mikołaj Smyłek - Mateusz Lechowicz, Lukáš Ďuriška, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Bartolewski - Paweł Mandrysz (82, Jakub Rudek), Michał Mokrzycki, Adrian Dąbrowski, Artur Balicki, Tomasz Podgórski - Piotr Giel.

W popołudniowym sparingu rozegranym w Turcji Piast Gliwice zremisował z 13. drużyną czeskiej ekstraklasy, Bohemians Praga. Drużyna Waldemara Fornalika przeważała i długo prowadziła po golu Joela Valencii, ale w drugiej połowie rywal zza naszej południowej granicy zmusił do kapitulacji bramkarza Karola Dybowskiego. To drugi remis Piasta podczas zagranicznego obozu - wcześniej gliwiczanie takim samym wynikiem zakończyli spotkanie z Karabachem Agdam. We wtorek drużyna z Okrzei zmierzy się z bułgarskim Lokomotiwem Płowdiw.

Piast Gliwice 1-1 Bohemians 1905
Joel Valencia 8' - Jan Záviška 72'

Piast Gliwice: 26. František Plach (46 Karol Dybowski) - 20. Martin Konczkowski (62 Remigiusz Borkała), 4. Jakub Czerwiński (77 Uroš Korun), 25. Aleksandar Sedlar (65 Damian Byrtek), 2. Mikkel Kirkeskov (46 Tomasz Mokwa) - 19. Mateusz Mak (46 Jorge Félix), 6. Tom Hateley (62 Karol Stanek), 18. Patryk Sokołowski (72 Patryk Dziczek), 17. Joel Valencia (46 Marcin Pietrowski), 21. Gerard Badía (46 Aleksander Jagiełło) - 9. Piotr Parzyszek (46 Michal Papadopulos).