Sparingi: ROW Rybnik lepszy od 3-ligowca na zakończenie obozu

Kaja Krasnodębska
Waldemar Wylegalski
Na zakończenie obozu w ośrodku przygotowawczym w Rybniku-Kamieniu podopieczni Marka Koniarka stanęli do sparingu z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się zwycięstwem ROW-u 2-1, a na listę strzelców wpisali się Dawid Gojny oraz Przemysław Brychlik.

Kto jak kto, ale piłkarze ROW-u daleko na swoje zgrupowanie nie mieli. Od poniedziałku podopieczni Marka Koniarka przebywają w ośrodku przygotowawczym w Rybniku-Kamieniu. Ciężkie dni treningów duet trenerski urozmaicił swoim zawodnikom meczami sparingowymi. Ostatni przed rozjechaniem się do domów, The Gladiators rozegrali piątkowym popołudniem. Ich rywalem okazał się Rekord Bielsko-Biała. Zespół, który po rundzie jesiennej plasuje się w środku stawki trzeciej ligi grupy trzeciej.

Rybniczanie siłą rzeczy musieli być więc faworytem tego meczu. Bo choć pierwszych skrzypiec na drugoligowym poziomie nie grają, to przed rundą wiosenną mają przyzwoitą przewagę nad strefą spadkową. Głównym celem na najbliższe miesiące jest jej zwiększenie. Pomóc ma w tym między innymi sprowadzony z Podbeskidzia Bielsko-Biała Krystian Kujawa. Dla stopera mecz z Rekordem był nieoficjalnym debiutem. Na boisku pojawił się w drugiej połowie. Do przerwy jedynie z ławki obserwował jak jego nowi koledzy wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Dawid Gojny oraz Przemysław Brychlik.

Po przerwie ta sztuka nie udała się już żadnemu z rybniczan. Mecz zakończył się wynikiem 2-1, bowiem na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny na korzyść bielszczan. Z jedenastu metrów Dawid Nagi zdołał pokonać testowanego przez ROW golkipera.

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 2-1 (2-0)
1-0 Dawid Gojny (13 min.)
2-0 Przemysław Brychlik (43 min.)
2-1 Dawid Nagi (73 min.)
ROW 1964 Rybnik:

I połowa: zawodnik testowany - Bartłomiej Polok, Szymon Jary, Dawid Gojny - Damian Koleczko, Mariusz Muszalik, Bartłomiej Wasiluk, Robert Tkocz, Radosław Dzierbicki, Paweł Jaroszewski - Przemysław Brychlik.
II połowa: zawodnik testowany - Jan Janik, Krystian Kujawa, Szymon Jary - Michał Rostkowski, Mariusz Muszalik, Mariusz Zganiacz, Sebastian Siwek, Marek Krotofil, Krzysztof Koch - Sebastian Musiolik.

Rekord Bielsko-Biała: Bartosz Kucharski - Dawid Nagi, Marek Profic, Piotr Wyroba, Jan Dudek, Mateusz Gleń, Bartłomiej Ślosarczyk, Mateusz Kubica, Marek Sobik, Damian Hilbrycht, Dawid Ogrocki.
Grali także: Krzysztof Żerdka, zawodnik testowany, Piotr Motyka, Michał Czernek, zawodnik testowany, Michał Groń, Marek Heller, Mateusz Gaudyn.