W Ostrowcu wygrywa KSZO

Marek Iwaniszyn
Na ławce "Stalówki" może być nerwowo, bo widmo spadku do drugiej ligi zaczyna powoli zaglądać w oczy KOGUT (Ekstraklasa.net)
- Cieszę się z tego zwycięstwa, tym bardziej, że warunki w jakich przyszło nam grać to spotkanie nie były łatwe - mówił zadowolony z wyniku meczu Czesław Jakołcewicz. KSZO pokonało Stal 2:0.

Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Frańczak dokładnie dograł z linii pola karnego do Kanarskiego, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę głową do siatki.

Po zmianie stron do huraganowych ataków ruszyła Stal, ale to KSZO strzeliło bramkę. Na kwadrans przed końcem meczu strzał Cieślińskiego obronił Wierzgacz. Jednak wobec dobitki Adriana Frańczaka był już bezradny. - Uczulałem zawodników i starałem się utrzymywać u nich jakąś gotowość. Niestety, błąd całego bloku defensywnego i strata bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy spowodowały, że gospodarzom nerwy troszkę puściły, zaczęli grać swobodniej, a my popełniliśmy kolejny błąd, gdyż w zasadzie ratując aut podaliśmy piłkę przeciwnikowi - mówił po meczu trener gości - Janusz Białek.

- Punkty są najważniejsze, w grze sporo było jeszcze mankamentów, ale trudno się dziwić. To był pierwszy mecz, w drugiej połowie murawa była zmrożona, ciężko gra się w takich warunkach - podkreślał zadowolony z wyniku spotkania Jakołcewicz.