W Polkowicach wygrywają gospodarze

Marek Iwaniszyn
Górnik Polkowice pokonał 2:0 MKS Kluczbork. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie.

I z pewnością była to bolesna porażka, bo kibice z Kluczborka liczyli w końcu na zwycięstwo. Tym bardziej, że był to trzeci mecz, w którym ekipa MKS-u walczyła z beniaminkiem. Dwa poprzednie - z Kolejarzem Stróże i Ruchem Radzionków - udawało się zremisować 1:1.

Warto zauważyć, że była to pierwsza w historii potyczka Górnika Polkowice z MKS-em. Gospodarze wynik spotkania otworzyli już w 18. minucie spotkania. Piłka, lecąca wzdłuż bramki, trafiła do Małkowskiego, który szczupakiem skierował ją do siatki.

Na 2:0 podwyższył jeszcze przed przerwą Piotrowski. Zawodnik minął jednego rywala i uderzył z dystansu na bramkę. Ładna bramka do szatni.

W drugiej połowie niewidoczni w ogóle goście zaczęli się budzić. Stworzyli kilka naprawdę ciekawych i groźnych okazji do strzelenia chociażby gola kontaktowego. Szwankowała jednak celność.