Widzew wygrał w sparingu z Mazovią Rawa Mazowiecka

Daniel Kawczyński
Widzew Łódź wygrał z Mazovią Rawa Mazowiecka 1:0
Widzew Łódź wygrał z Mazovią Rawa Mazowiecka 1:0 Grzegorz Wypych ekstraklasa.net
Godzinę po wygranym sparingu z Dolcanem Ząbki, piłkarze Widzewa stanęli w szranki z Mazovią Rawa Mazowiecka. Zagrali nieco gorzej, ale skromnie zwyciężyli 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Bartosz Widejko.

Widzew pokonał Dolcan w pierwszym sparingu przygotowań

Trener Radosław Mroczkowski dał szansę kolejnym testowanym oraz zawodnikom powracającym z wypożyczeń. Od pierwszych minut na murawie znaleźli się m.in; Sebastian Duda, Mikołaj Zwoliński, Rafał Augustyniak i Damian Ceglarz. Pojawił się również kolejny zawodnik testowany. To Wiktor Żytek, poprzednio broniący barw ŁKS-u Łódź.

Choć łodzianie zwyciężyli tylko jedną bramką, to mieli mnóstwo okazji, by kończyć spotkanie ze znacznie lepszym dorobkiem. Bardzo dogodnych szans nie wykorzystali m.in. Mariusz Rybicki czy Żytek. Mazovia jednak nie odpuszczała i na początku drugiej połowy omal nie wyszła na prowadzenie. Widzewiaków uratowała przytomność Macieja Krakowiaka, który powstrzymał Krzysztofa Langowskiego w sytuacji sam na sam.

Odpowiedź gospodarzy poskutkowała golem, jak się okazało na wagę zwycięstwa. W 52. minucie Bartosz Widejko dopadł w polu karnym do świetnego podania Mikaela Idzikowskiego i nie dał bramkarzowi okazji na skuteczną interwencję. Niewiele brakowało, by chwilę później było 2:0, ale strzał Dawida Abramowicza zatrzymał się na słupku.

Widzew Łódź - Mazovia Rawa Mazowiecka 1:0(0:0)