Wielka draka przy Kilińskiego. Piłkarz Chojniczanki wyzwał sędziego

Krzysztof Rosłoński
Piotr Hukało
W końcówce spotkania pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Chojniczanką Chojnice doszło do niemile widzianych na piłkarskich stadionach wydarzeń. Awantura rozpoczęła się od zdobytej przez Tomasza Mikołajczaka bramki, którą po kilku minutach dyskusji z piłkarzami i konsultacji z liniowym anulował sędzia Tomasz Wajda.

W 88. minucie po faulu jednego z sądeckich defensorów w polu karnym, arbiter przyznał "jedenastkę" dla drużyny gości. W tym momencie na tablicy świetlnej widniał remis 1:1. Wykonujący rzut karny Tomasz Mikołajczak najpierw trafił w bramkarza Łukasza Radlińskiego, po czym zderzył się z sądeckim golkiperem i wpakował odbitą przez niego piłkę do siatki. Początkowo Tomasz Wajda uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami. Po kilkunastu sekundach zawodnicy z Nowego Sącza rozpoczęli dyskusję z arbitrem Tomaszem Wajdą, która większego skutku nie dała, dlatego postanowili interweniować u sędziego liniowego. Po wymianie zdań między graczami a arbitrami postanowiono anulować zdobytą przez Mikołajczaka bramkę.

W tym momencie do rozjemców spotkania ruszyła dość spora delegacja z ławki rezerwowych Chojniczanki, która próbowała wpłynąć na sędziego i pokazać mu, iż popełnił błąd anulując bramkę zdobytą kilka minut wcześniej. Niektórzy członkowie sztabu szkoleniowo-medycznego reagowali zbyt emocjonalnie, co zauważył arbiter techniczny. Po wznowieniu gry jeden z członków sztabu przyjezdnych został za swoją reakcję wyrzucony na trybuny, co jeszcze bardziej podsyciło negatywne emocje. Po zakończeniu spotkania Paweł Zawistowski, nie mogąc zapomnieć o całej sytuacji wykrzyczał do sędziów: "Wy sprzedajne szmaty", za co został ukarany czerwoną kartką.

W 89. minucie Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Łukasz Radliński).