Wisła Płock - Dolcan Ząbki LIVE! Goście przerwą passę Nafciarzy?

Maciej Akimow
Wisła Płock nie przegrała meczu ligowego od listopada ubiegłego roku
Wisła Płock nie przegrała meczu ligowego od listopada ubiegłego roku Mikołaj Suchan / Polskapresse
Niedzielną serię spotkań zaczniemy w Płocku, gdzie Wisła będzie podejmować Dolcan Ząbki. Mecz zapowiada się szalenie emocjonująco, ponieważ zmierzą się ze sobą dwie drużyny z czołówki tabeli. Relacja na żywo w Ekstraklasa.net od 12:15!

Relacja na żywo z meczu Wisła Płock - Dolcan w Ekstraklasa.net!

W drużynie nafciarzy po bardzo dobrym starcie sezonu panuje spory entuzjazm. Ostatnie spotkanie w Płocku udowodniło tylko to, że w tym mieście jest potencjał kibicowski jeśli chodzi o piłkę nożną. Na meczu z Arką zjawiło się ponad 5 tyś ludzi i wiele wskazuje na to, że niewiele mniej może zjawić się na niedzielne spotkanie.

Wisła bezpośrednio przed spotkaniem z Dolcanem zajmuje 4. pozycję w tabeli. Wyprzedza ją Arka, Dolcan i GKS Bełchatów. Gdynianie oraz bełchatowianie swoje mecze mają jednak już za sobą. Jeśli Nafciarze podtrzymają swoją dobrą dyspozycję i pokonają Dolcan, to wskoczą na pozycję wicelidera rozgrywek I ligi.

Na bilans drużyny prowadzonej przez Marcina Kaczmarka składają się wygrane z Arką Gdynia (2:1) i Górnikiem Łęczna (2:0) oraz remisy z Miedzią i ROW-em (oba 2:2). Na inaugurację ligi Wisła była w patowej sytuacji, bo przegrywała już 0:2 na własnym stadionie. Potrafiła jednak w drugiej połowie odwrócić losy spotkania, a mało brakowało by nawet wygrała tamto spotkanie.

Na meczu w Łęcznej Filip Burkhardt popisał się uderzeniem zza połowy boiska i to chyba będzie najbardziej zapamiętane. Za sprawą tego samego zawodnika ekscytowaliśmy się również w kolejnym spotkaniu. „Bury” już w pierwszej połowie meczu został ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry. Wisła pomimo gry w osłabieniu przez większość spotkania, potrafiła strzelić 2 bramki, a następnie przetrzymać napór rywali.

Patrząc jednak na to, co robi Dolcan, można pokusić się o stwierdzenie, że dla Wiślaków będzie to najpoważniejsze do tej pory wyzwanie. Pomimo że drużyna z Ząbek nie ma rozwiniętej infrastruktury stadionowej ani na jej mecze nie przychodzi wielu kibiców, to jednak sportowo jest bardzo mocna. Duża w tym zasługa charyzmatycznego trenera Roberta Podolińskiego. Potrafił zlepić poszczególnych piłkarzy w drużynę z prawdziwego zdarzenia.

Często bywa tak, że trener sam wyszykuje sobie zawodników, czym w rozwiniętych i bogatych klubach zajmują się skauci. Trener Podoliński w wielu piłkarzach potrafił dostrzec to, czego nie widzieli trenerzy innych klubów. W drużynie Dolcanu występuje aż 4 piłkarzy, którzy w przeszłości występowali w Płocku, a są nimi Szymon Matuszek, Rafał Grzelak, Bartosz Wiśniewski i Rafał Zembrowski. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ostatnie nazwisko. To właśnie Zembrowski odszedł z Płocka latem, bo nie łapał się w koncepcji budowy zespołu. Mimo wszystko u trenera Dolcanu został doceniony. Wystąpił przez pełne 90 minut w trzech spotkaniach. Grał z Termalicą i Olimpią Grudziądz oraz w przegranym meczu Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo.

Dolcan w lidze jest jeszcze niepokonany. Do tej pory zremisował tylko jedno spotkanie, ze Stomilem Olsztyn. Drużyna z Ząbek rozbiła Olimpię Grudziądz (5:0) na ich terenie, co tylko potwierdza siłę ofensywną tej drużyny. Jako jedyny team w lidze gra „włoskim” systemem z trójką obrońców, przez co w ich meczach jest wiele sytuacji, bramek, a co za tym idzie emocji.

Jako ciekawostkę warto nadmienić, że Wisła nie przegrała ligowego meczu od 3 listopada minionego roku. Oznacza to, że nie zaznała porażki od 23 ligowych kolejek. Jest to wynik naprawdę imponujący. Czy Dolcan jest w stanie przerwać niesamowitą serię?

Mecz zapowiada się naprawdę ciekawie. Wisła ma wyłączność na gwarantowanie swoim kibicom sporych dawek emocji. Jeśli dorzucimy do tego świetną drużynę, jaką jest Dolcan, to w Płocku powinniśmy zobaczyć kilka bramek. Relacja na żywo z tego meczu w Ekstraklasa.net od 12.15!