MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Wisła Puławy przegrała z Pogonią Siedlce, ale utrzymała się w drugiej lidze

Marcin Puka
Marcin Puka
Jeszcze nie wiadomo, czy w sezonie 2024/24, Wisła Puławy nadal będzie występować w drugiej lidze Facebook Wisła Puławy
W ostatniej kolejce sezonu 2023/24 Wisła Grupa Azoty Puławy uległa przed własną publicznością Pogoni Siedlce 0:3. Mimo straconych punktów biało-niebiescy zachowali status drugoligowca. Stało się tak dzięki korzystnym wynikom innych spotkań.

Wiślakom w starciu z Pogonią do utrzymania statusu drugoligowca wystarczał remis. Jednak nawet porażka podopiecznych Mikołaja Raczyńskiego nie przekreślała tych szans, ale w tym wypadku trzeba było liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Natomiast ekipie z Mazowsza do awansu do Fortuna 1. ligi potrzebny był także punkt.

Na trybunach stadionu w Puławach panowała przyjacielska atmosfera, ponieważ fani obydwu drużyn żyją w komitywie. A na boisku początkowo optyczną przewagę mieli miejscowi. Goście natomiast nastawili się na kontry, ale przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe.

Później Pogoń egzekwowała kilka rzutów rożnych. Ze strony przyjezdnych strzelał Lukas Hrnciar, a po przeciwnej stronie boiska, Piotr Giel.

W końcu w 21. minucie zespół z Mazowsza objął prowadzenie. Z lewej strony boiska centrostrzał Hrnciara zaskoczył Oskara Mielczarza, który popełnił błąd przepuszczając piłkę między rękoma.

Siedlczanie próbowali pójść za ciosem. Futbolówkę zza pola karnego uderzał Cezary Demianiuk, ale tym razem golkiper biało-niebieskich nie dał się pokonać.

W 36. min sytuacja „Dumy Powiśla” stała się jeszcze trudniejsza. Zdaniem sędziego, Radosław Seweryś faulował jednego z graczy Pogoni, który wychodził na czystą pozycję i ukarał go czerwoną kartką.

Siedlczanie jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie. Próbowali między innymi Hrnciar, czy Meik Karwot, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Druga odsłona toczyła się praktycznie na połowie gospodarzy, którzy grali ambitnie. W Puławach szybko zrobiło się jednak 0:2. W 55. min. Karwot wypatrzył w polu karnym zupełnie niepilnowanego Przemysława Misiaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 78. min Pogoń dobiła miejscowych, a konkretnie uczynił to z bliskiej odległości od bramki, Mateusz Majewski.

Ostatecznie zawody zakończyły się wygraną gości 3:0. Jej zawodnicy po meczu cieszyli się z promocji na drugi szczebel rozgrywkowy w kraju. Także w ekipie gospodarzy zapanowała radość, ponieważ Lech II uległ Polonii 0:3, a Skra Częstochowa uległa na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 1:4. Dobrym dla Wisły wynikiem była też przegrana Olimpii Elbląg w gościach z Chojniczanką Chojnice 1:3. Dzięki tym rezultatom puławianie zagwarantowali sobie utrzymanie. Pytanie, czy w następnej kampanii wystąpią na drugoligowych boiskach. Wszystko przez odejście sponsora tytularnego, Grupy Azoty. Zarząd biało-niebieskich szybko musi załatać ogromną dziurę w budżecie.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)
Bramki: Hrnciar 21, Misiak 54, Majewski 78

Wisła: Mielcarz – Flak (86 Cheba), Noiszewski, Wiech, Tkocz, Seweryś – Bortniczuk (67 Nojszewski), Skałecki (53 Pawłas), Janicki (86 Łuczuk), Klichowicz (86 Szymanek) – Giel. Trener: Mikołaj Raczyński

Pogoń: Burek – Misiak, Dzięcioł (90 Bujalski), Burka, R, Majewski, Milasius (67 Miś) – Hrnciar (57 M. Majewski), Szuprytowski, Karwot (90 Nowak) – Demianiuk (90 Walczak), Pyrdoł. Trener: Marek Brzozowski

Żółte kartki: Wiech, Skałecki, Janicki, Noiszewski, Pawłas – Hrnciar, Szuprytowski
Czerwona kartka: Seweryś, 36. min, za faul taktyczny
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)