MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Włochy o gola lepsze od Albanii. Mistrz Europy "podpuścili i skasowali" na początek Euro 2024

Jacek Czaplewski
Włochy - Albania 2:1
Włochy - Albania 2:1 PAP/EPA
W tym meczu aż się kotłowało, o czym świadczy choćby najszybszy gol w historii mistrzostw Europy. Ostatecznie Włochy jako obrońcy trofeum pokonali niewygodną Albanię 2:1. - Podpuścili i skasowali - podsumował piorunujący początek widowiska w Dortmundzie Mateusz Święcicki komentujący dla TVP. Liderem grupy B jest Hiszpania.

Euro 2024. Wynik meczu Włochy - Albania 2:1

Wszystko co najciekawsze wydarzyło się w trakcie pierwszego kwadransa i tuż po nim. Albańczycy sensacyjnie objęli prowadzenie. W 23 sekundzie padła najszybsza bramka w historii Euro. Po przechwycie piłki do siatki trafił grający w lidze włoskiej dla Sassuolo Nedim Bajrami. Świętował z "czerwoną ścianą", czyli kibicami z Albanii stojącymi na trybunie za jedną z bramek.

Mimo błyskawicznej utraty bramki Włosi prędko się pozbierali. W zasadzie od razu mogli odpowiedzieć, ale po pierwszym uderzeniu piłka minęła o centymetry spojenie słupka z poprzeczką. Potem czyli w 11 minucie nie było już wątpliwości; po krótkim rozegraniu rzutu rożnego skutecznie główkował Alessandro Bastoni.

Decydujący moment w meczu nastąpił już w 16 minucie. To wtedy po przegraniu piłki wynik ustalił Nicolo Barella. Przyszły klubowy kolega Piotra Zielińskiego trafił z okolicy szesnastego metra.

W drugiej połowie Albańczykom zabrakło pomysłu na odpowiedź. Nie pomogło nawet wejście Ernesta Muciego. Były piłkarz Legii Warszawa grał dopiero od 87 minuty, gdy zastąpił strzelca gola.

Ostatecznie najlepszej sytuacji na wyrównanie w 90 minucie nie wykorzystał inny zmiennik, Rey Manaj, który przegrał pojedynek z Gianluigim Donnarummą.

Incydent na meczu Włochy - Albania na Euro 2024. Na murawę w Dortmundzie "wbiegł nieproszony gość"

Do meczów w grupie B wrócimy w środę 19 czerwca. Chorwacja zagra wtedy z Albanią. Dzień później hit Hiszpania Włochy.

Piłkarz meczu: Nicolo Barella