Bytovia pokonała Nielbę i jest wiceliderem

Karol Szymanowski / Dziennik Bałtycki
Piłkarze Bytovii są na 2 miejscu w tabeli
Piłkarze Bytovii są na 2 miejscu w tabeli Karol Szymanowski / Polskapresse
Piłkarze Bytovii idą jak burza w drugoligowych rozgrywkach. Tym razem beniaminek nie dał szans Nielbie Wągrowiec, pokonując 3:0 przeciwnika z dołu tabeli.

Bytowiacy przeważali przez większość spotkania prezentując dojrzalszy futbol od swojego rywala. Dzięki wygranej zespół Waldemara Walkusza awansował na pozycję wicelidera.

Zawodnicy Druteksu-Bytovii od pierwszego gwizdka sędziego zdobyli przewagę. Po strzale Wojciecha Pięty w 15. minucie piłka przeszła obrońców gości, a golkipera Nielby uprzedził Dawid Retlewski, który głową zdobył prowadzenie dla zespołu z Bytowa. Trzy minuty później ten sam zawodnik został świetnie wypuszczony w uliczkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Zespół z Wągrowca był bezradny wobec siły ofensywnej bytowskiej ekipy.

W drugiej odsłonie gry na boisku nadal rządzili bytowiacy. Kilkakrotnie przed szansą na hat-tricka stanął Retlewski, ale młodemu napastnikowi Bytovii zabrakło zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych. Dziesięć minut przed końcem na boisku zrobiło się luźniej, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał gracz Nielby. Gospodarze wykorzystali to na dwie minuty przed końcem gry, kiedy zwycięstwo Bytovii przypieczętował Nascimento.

Drutex-Bytovia Bytów - Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Dawid Retlewski (15), 2:0 Dawid Retlewski (18), 3:0 Adivanio Nascimento (88)

Drutex-Bytovia: Oszmaniec - J. Szałek, M. Szałek, Wróbel, Szmidke, Pufelski (64 Zejglic), Pięta, Pietrzyk, Kłos (83 Ciemniewski), AmbroziakI (87 Nascimento), Retlewski (89 Owedyk)

Nielba: Wosicki - Mikołajczak (85 Rojewski), Tomczak, Ignasiński, Poznański, Wolkiewicz, Figaszewski, Bartkowiak (67 Wolter), Gryszczyński, Klawiński (52 Spławski), Szczepaniak