MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Czy zobaczyliśmy już bramkę Euro 2024? Skrót meczu Rumunia - Ukraina

Bartosz Głąb
Nicolae Stanciu strzelił przepięknego gola w meczu Rumunia - Ukraina na Euro 2024. Mohamed Messara / PAP / EPA
Pierwszy poniedziałkowy mecz Euro 2024 nie zawiódł oczekiwań. Rumunia zagrała perfekcyjny mecz przeciwko Ukrainy, zakończony okazałym zwycięstwem 3:0. Wisienką na torcie było przepiękne trafienie autorstwa Nicolae Stanciu. Bramka ukraińskiego piłkarza może być kandydatem do najładniejszego gola turnieju. Zobacz skrót meczu Rumunia - Ukraina.

Skrót meczu Rumunia - Ukraina. Rumuni rozpoczęli Euro 2024 jak ze snów

Spotkanie na Alianz Arena w Monachium zaczęło się chaotycznie. Przez niemal pół godziny żadna z reprezentacji nie potrafiła na dłużej utrzymać się przy piłce. Taki obraz gry obserwowaliśmy aż do 29. minuty, kiedy potężną petardę z dystansu odpalił Nicolae Stanciu. Rumuński piłkarz wpakował piłkę niemal w samym okienku bramki przeciwnika. Trafienie 31-latka może kandydować do najładniejszego trafienia całego turnieju.

Mimo przewagi, skromne prowadzenie Rumunii utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Edwarda Iordanescu zadała dwa kolejne ciosy. Najpierw w 53. minucie kolejnym strzałem z dystansu, Andrija Łunina pokonał Razyan Marin. Ukraiński bramkarz w tej sytuacji mógł zachować się lepiej i przyczynił się do straty gola.

Natomiast w 57. minucie Rumunia zaskoczyła przeciwników krótkim rozegraniem rzutu rożnego. Dennis Man z łatwością wpadł w pole karne rywala, wyłożył futbolówkę do pustej bramki dla Denisa Dragusa, a ten z łatwością ustalił wynik meczu.

Reprezentacja Ukrainy w swoim pierwszym meczu na turnieju zaprezentowała się bardzo słabo. Zespół spróbuje się zrehabilitować w kolejnym spotkaniu, w którym rywalem będzie Słowacja. Natomiast rozpędzona Rumunia za kilka dni podejmie Belgię i to będzie prawdziwe wyzwanie oraz sprawdzenie prawdziwej siły tej reprezentacji.

Skrót meczu Rumunia - Ukraina obejrzysz tutaj.

Faza grupowa Euro 2024 (Grupa E). Rumunia - Ukraina 3:0 (1:0)

• Bramki: 29' Nicolae Stanciu, 53' Razvan Marin, 57' Denis Dragus.
  • Żółte kartki: Razvan Marin, - Juchym Konopla.
  • Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).

Rumunia: Florin Nita - Andrei Ratiu, Radu Dragusin, Andrei Burca, Nicusor Bancu - Dennis Man (62' Ianis Hagi), Razvan Marin, Marius Marin (75' Adrian Rus), Nicolae Stanciu (87' Bogdan Racovitan), Florinel Coman (62' Valentin Mihaila) - Denis Dragus (75' George Puscas).

Ukraina: Andrij Łunin - Juchym Konopla (72' Ołeksandr Tymczyk), Illa Zabarny, Mykoła Matwijenko, Ołeksandr Zinczenko - Wiktor Cyhankow (62' Andrij Jarmołenko), Taras Stepanenko (62' Wołodymyr Brażko), Heorhij Sudakow (83' Rusłan Malinowski), Mykoła Szaparenko (62' Roman Jaremczuk), Mychajło Mudryk - Artem Dowbyk.