Fortuna 1 Liga. Odra zarobiła punkty dzięki trzem szybkim strzałom. Garbarnia znowu zmarnowała rzut karny

JCZ
Odra - Garbarnia 3:0
Odra - Garbarnia 3:0 nto.pl
Fortuna 1 Liga. Bez niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu 12. kolejki. Wyżej notowana Odra Opole pokonała znajdującą się w strefie spadkowej Garbarnię Kraków 3:0. Wszystkie bramki padły jeszcze przed zmianą stron.

Piłkarze Odry schodzili na przerwę w poczuciu dobrze wykonanej pracy. Szybko objęli prowadzenie, a potem powiększyli przewagę. Bramki po dośrodkowaniach (z lewej i prawej strony) przedzieliło trafienie z rzutu karnego. Nie pomylił się Krzysztof Janus, który później poprawił jeszcze z gry. Przed nim sytuację wykorzystał też Szymon Skrzypczak, który w tygodniu pomógł awansować do 1/16 finału Pucharu Polski (w spotkaniu z Ruchem Chorzów zdobył dwie bramki).

W drugiej połowie Odra już spuściła z tonu. Garbarni nie wyszedł natomiast nawet rzut karny, dzięki któremu mogłaby zmniejszyć straty. To trzecia zmarnowana jedenastka w tym sezonie. Po Krzysztofie Kalembie (dwukrotnie) tym razem pomylił się Szymon Kiebzak. Jego obecność przy piłce w ogóle... zaskoczyła trenera. - To ty miałeś strzelać?! - pytał przy linii Mirosław Hajdo. - Nikt inny nie chciał - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

To siódma porażka Garbarni. Obok Stomilu Olsztyn i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza to najgorszy wynik ligi.

Piłkarz meczu: Krzysztof Janus