Generalny sprawdzian Radomiaka i wygrana z Motorem w Lublinie

Michał Nowak
Radomiak Radom pokonał w ostatnim zimowym sparingu trzecioligowy Motor Lublin 1:0. radomiak.pl
W swoim ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rundy wiosennej, Radomiak Radom pokonał w sparingu Motor Lublin 1:0.

Motor Lublin - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramki: Wróbel 39.
Motor: Sobieszczyk (46 Socha) - Kasolik (86 Szkatuła), Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Zgarda (69 Tymosiak), Burkhardt (65 Oziemczuk), Korczakowski (65 Kamiński), Dzięgielewski (71 Majkowski), Kozban (75 Rak), Majkowski (46 Kaczmarek).
Radomiak: Gostomski - Jakubik (65 Zając), Grudniewski, Świdzikowski (70 Klabnik), Skowron (75 Jakubik), Leandro (55 Jabłoński), Szuprytowski (77 Winsztal), Winsztal (46 Colina), Bemba, Wróbel, Mikita.

Dla piłkarzy z Radomia był to ostatni testowy mecz przed rundą wiosenną drugiej ligi. Trener Jerzy Cyrak mógł skorzystać już z Patryka Mikity, który dołączył do drużyny w środę. Napastnik ten rozpoczął pojedynek z trzecioligowym Motorem w Lublinie w pierwszej jedenastce.

W pierwszych 30 minutach gry oba zespoły miały swoje szanse na otworzenie wyniku w tym spotkaniu. Utrzymywał się jednak wynik bezbramkowy. Już po 20 minutach trzech zawodników obejrzało żółte kartki - Jakub Wróbel oraz Matthieu Bemba po stronie Radomiaka oraz Igor Korczakowski z Motoru. Zieloni wyszli na prowadzenie w 39 minucie, kiedy to błąd Andrzeja Sobieszczyka wykorzystał Wróbel, który skierował piłkę do siatki. Dla byłego zawodnika ekstraklasowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza był to już kolejny sparingowy gol w barwach Radomiakiem. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga odsłona również toczyła się z przewagą Radomiaka, który miał jeszcze dogodne okazje, do podwyższenia rezultatu, ale na posterunku był lubelski golkiper i mecz zakończył się jednobramkową wygraną gości.

- Rozegraliśmy mecz z wartościowym przeciwnikiem. Rzeczywiście, po przerwie mogło tych bramek trochę paść. Cieszymy się z wygranej, z tego, że nie straciliśmy bramki i jeden gol wystarczył do odniesienia zwycięstwa - powiedział po meczu Jerzy Cyrak, trener Radomiaka.

Autor jest również na Twitterze

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie

Piękne piłkarki na zdjęciach. Zobacz wyjątkową sesję

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

Materiał oryginalny: Generalny sprawdzian Radomiaka i wygrana z Motorem w Lublinie - Echo Dnia Radomskie