GKS Tychy - Odra Opole: Dwa gole tyszan w półtorej minuty ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS wspierani dopingiem tyskich kibiców pokonali Odrę Opole  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze GKS wspierani dopingiem tyskich kibiców pokonali Odrę Opole Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 16 lutego meczu 20. kolejki Fortuna 1.Ligi GKS Tychy pokonał odrę Opole 2:0. Wicelider tabeli zaczął rundę wiosenną od zwycięstwa w odstępie półtorej minuty strzelając opolanom dwa gole. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Odra Opole.

GKS Tychy - Odra Opole: Wicelider zaczął wiosnę od zwycięstwa

Piłkarze GKS Tychy udanie rozpoczęli rundę wiosenną. W pierwszym tegorocznym spotkaniu podopieczni trenera Dariusza Banasika pokonali inną rewelację tego sezonu Odrę Opole 2:0. Tyszanie w takim samym stosunku wygrali jesienny pojedynek tych drużyn w Opolu.
Przed piątkowym spotkaniem klub ogłosił, że kapitan drużyny Nemanja Nedić przedłużył kontrakt z GKS do 30 czerwca 2026 roku. Czarnogórzec gra w Tychach od 2020 roku, a od tego sezonu nosi kapitańską opaskę.

Tyszanie wrócili na ligowe boiska po dwóch miesiącach przerwy. W barwach gospodarzy zadebiutowali Julius Ertlthaler, który grał od początku spotkania. a po przerwie pierwszy występ w tym zespole zaliczyli Anglik Teo Kurtaran i Maksymilian Stangret.

Przez pierwsze pół godziny gry Odra starała się wysoko atakować tyszan i choć ci mieli przewagę w posiadaniu piłki, to niewiele z niej wynikało. W końcu jednak GKS przełamał szeregi obronne gości i w odstępie półtorej minuty strzelił dwa gole.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - ODRA OPOLE

Asysta i bramka Daniela Rumina

Wynik otworzył marko Doijaković. Po centrze z rogu Daniel Rumin strzelał głową z ostrego kąta. Bramkarz Artur Haluch zdołał odbić piłkę, lecz Austriak spokojnie dobił ją do pustej bramki. Był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu.

Przy pierwszym trafieniu Rumin asystował, a drugie było już dziełem blondwłosego napastnika rodem z Częstochowy, Po szybkiej kontrze 27-letni zawodnik przedarł się z piłką w pole karne lewą stroną boiska zbiegł do środka boiska i precyzyjnym strzałem trafił do siatki.

Odra miała szansę na kontaktowego gola tuż przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego Borji Galana. Strzał Hiszpania zdołał jednak sparować na róg młody Maciej Kikolski.

Po zmianie stron gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Dominika Połapa był minimalnie niecelny, a uderzenie Bartosza Śpiączki zablokowali obrońcy rywali. W doliczonym czasie gry bramkarz Odry w ostatniej chwili wybił z linii brakowej piłkę po strzale Mateusza Radeckiego

GKS odniósł czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. We wtorek 20 lutego o godz. 18 tyszanie rozegrają zaległy mecz 17. kolejki rywalizując w Łęcznej z niepokonanym w tym sezonie na swoim stadionie Górnikiem.

GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (2:0)

Bramki 1:0 Marko Dijakovic (32), 2:0 Daniel Rumin (34)