MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Piątek ustrzelił hat-trick w ostatnim meczu sezonu ligi tureckiej

Bartosz Głąb
Krzysztof Piątek zdobył trzy bramki w meczu 38. kolejki ligi tureckiej. Snajper Basaksehiru już po 13 minutach meczu z Adaną Demirspor miał na swoim koncie dwa trafienia, a w drugiej połowie dołożył trzecią bramkę. Napastnik reprezentacji Polski zakończył rozgrywki z liczbą 17 goli. Jedno trafienie mniej zanotował inny polski snajper występujący w lidze tureckiej - Adam Buksa.

Krzysztof Piątek strzelił 3 gole w lidze tureckiej

Polak strzelanie w niedzielne popołudnie rozpoczął już w 6. minucie. Piątek został znakomicie wypatrzony przez partnera, wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem obok bezradnego bramkarza otworzył wynik spotkania z Adaną Demirspor.

W 13. minucie Basaksehir za sprawą polskiego napastnika prowadził już różnicą dwóch bramek. Tym razem 28-letni gracz świetnie ruszył do prostopadłego podania, minął golkipera rywali i wpakował piłkę do pustej bramki. Przed przerwą Piątek jeszcze dwukrotnie miał szansę na skompletowanie hat-tricka, ale w kolejnych sytuacjach był nieskuteczny.

Po zmianie stron Polak skompletował hat-trick. W 68. minucie napastnik skutecznie wykorzystał rzut karny dla swojego zespołu. Chwilę później Polak opuścił boisko. Jego drużyna wygrała 6:2 i zakończyła sezon na 4. miejscu w lidze. Latem Basaksehir zagra w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

Krzysztof Piątek i Adam Buksa ze świetnym bilansem zakończyli sezon ligi tureckiej

Krzysztof Piątek w ostatnim meczu sezonu przegonił Adama Buksę w klasyfikacji strzelców ligi tureckiej. Snajper Basaksehir zakończył rozgrywki z liczbą 17 goli. Z jedną bramką mniej sezon skończył jego rywal w ataku reprezentacji Polski. Najwięcej trafień w sezonie zanotował natomiast Argentyńczyk Mauro Icardi z Galatasaray Stambuł (24 gole).

Szymański z golem dla Fenerbahce

Wydaje się, że obaj polscy napastnicy znajdą się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz powołania na turniej ogłosi w środę, 29 maja.