KSZO wygrywa z Niecieczą w meczu na dnie

Marcin Szczepański
KSZO Ostrowiec Św. 1:1 GKS Katowice
KSZO Ostrowiec Św. 1:1 GKS Katowice Karolina Tkaczyk
Przed spotkaniem KSZO i Termalica Bruk-Bet Nieciecza zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli. Po meczu na dnie utknęli goście, a piłkarze z Ostrowca zdobyli ważne trzy punkty, wygrywając 2:0.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzystim nie zachwycił, jak po spotkaniu zespołów ze strefy spadkowej można było się spodziewać. Akcji bramkowych było jak na lekarstwo.

W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył obrońca, Michał Stachurski, który wykorzystał podanie Jarosława Białka. Dla Stachurskiego był to drugi gol w sezonie. Później gra stała się nudna, KSZO broniło rezultatu, a goście nie potrafili zagrozić bramce Tomasza Dymanowskiego.

Po przerwie obraz gry zmienił się niewiele. Więcej z gry miała nawet Termalica, która dwukrotnie bliska była wyrównania. Napastników próbowali wyręczyć piłkarze bloku defensywnego. Do bramki nie trafili jednak ani Łukasz Tupalski, ani Jan Cios. Chwilę po okazji tego ostatniego spełniło się porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 89. minucie na 2:0 podwyższył bowiem Adrian Frańczak.

Tym samym KSZO odniosło trzecie zwycięstwo w sezonie i zdobyło 11 punkt. LKS Nieciecza po zwycięstwie Dolcanu nad Ruchem Radzionków spadł natomiast na dno tabeli. Czyżby kończył się piękny sen beniaminka?