MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kulisy meczu Polska - Austria na Euro 2024. Przemowa selekcjonera Michała Probierza w przerwie i obraz rozpaczy po końcowym gwizdku

Jakub Jabłoński
Kolejny vlog z reprezentacji Polski. Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz robił wszystko, co w jego mocy, aby gra jego podopiecznych wyglądała lepiej po przerwie spotkania Polska - Austria na Euro 2024. Oto jego przemowa zarejestrowana przez kamery "Łączy nas Piłka" w materiale na platformie YouTube w specjalnych kulisach z meczu o wszystko. Przeżyjmy to jeszcze raz, obraz rozpaczy po końcowym gwizdku w szatni Biało-Czerwonych!

Przemowa Michała Probierza w przerwie meczu Polska - Austria na Euro 2024

W materiale opublikowanym na kanale "Łączy nas Piłka" Michał Probierz w przerwie meczu Polska - Austria motywował piłkarzy. Selekcjoner tłumaczył swoim zawodnikom, że "sztuką jest umiejętność wychodzenia z kryzysu" w odniesieniu do fatalnego początku, w którym stracili bramkę po dośrodkowaniu. Później Krzysztof Piątek w 30. minucie wyrównał stan rywalizacji i mecz rozpoczął się na nowo. Piłkarze schodzili z bramkowym remisem po pierwszej połowie.

Kamery "Łączy nas Piłka" zarejestrowały przemowę selekcjonera do piłkarzy w trakcie 15-minutowej pauzy. Całość dostępna na platformie YouTube, od minuty 20:05. Przed nim swoje trzy grosze dołożył jeden z weteranów kadry, Kamil Grosicki. - Atakujemy do przodu, Franek i Zale (Frankowski i Zalewski - red.) od razu ruszamy do przodu! - apelował.

- Mieliśmy swoje problemy od pierwszej minuty, ale oni będą teraz mieli problem. Wytrzymać to tempo. Ile Bozia zdrowia dała, Adam i Piona (słowa skierowane do Adama Buksy i Krzysztofa Piątka - red.). Macie 15 minut i później są zmiany, ale ile Bozia dała. Bez głupiego faulu tylko, ale zapierdzielać i wpierdzielać się - mówił Probierz w przerwie meczu.

Niestety, na nic zdały się przemowy motywacyjne w przerwie. Austriacy okazali się zbyt mocni i dołożyli jeszcze dwie bramki do końcowego wyniku. Baumgartner oraz Arnautović w drugiej połowie pokonali Wojciecha Szczęsnego. Ten drugi wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu naszego bramkarza.

- Panowie taki jest jest sport. Nic już nie zmienimy. Mogliśmy zmienić, ale tylko na meczu - zaczął selekcjoner pocieszać rozgoryczonych piłkarzy w szatni po ostatnim gwizdku.

Reprezentacja Polski zmierzy się w piątek w drugim meczu na Euro 2024. Biało-Czerwoni, aby myśleć o wyjściu z grupy będą musieli zapunktować, a najlepiej wygrać i zainkasować trzy punkty. Po ostatnim spotkaniu z Holandią (pomijając wynik) kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców. Polacy pokazali się z dobrej strony na tle Holendrów. Jak będzie z Austrią? Ano na papierze mają zbliżoną, a nawet minimalnie lepszą jedenastkę. Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć nasze porównanie!

Porównanie składów Polski i Austrii przed meczem 2. kolejki ...