Lech łatwo ograł wicemistrza Czech

Jacek Czaplewski
Artiom Rudnev zdobył bramkę z rzutu karnego
Artiom Rudnev zdobył bramkę z rzutu karnego Waldemar Wylegalski
Sparta Praga musiała uznać wyższość Lecha Poznań w sparingowym spotkaniu rozegranym w hiszpańskim Monte Castillo. "Kolejorz" wygrał bowiem aż 3:0 z aktualnym liderem Gambrinus Ligi.

Sparingi - czytaj więcej o zimowych grach kontrolnych polskich zespołów!

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Czechów, jednak ci nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Już w drugiej minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Tomas Zapotocny, który w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem, strzelił tuż obok słupka. Dokładnie dwadzieścia minut później, po krótko rozegranym rzucie rożnym, w poprzeczkę trafił Ladislav Krejci.

Po zmianie stron boiskowe role się odwróciły. W 57 minucie, po zagraniu Artioma Rudneva do siatki trafił Aleksandar Tonew. Dwie minuty później arbiter podyktował jedenastkę dla "Kolejorza", którą na bramkę zamienił Rudnev. Lechici mieli chrapkę na trzeciego gola i w 79. minucie dopięli swego. Po świetnie rozegranym rzucie wolnym, Manuel Arboleda zgrał futbolówkę głową do Bartosza Ślusarskiego, a ten również głową wpakował ją do siatki. W końcówce rozmiary porażki mógł pomniejszyć Miroslav Slepicka, lecz z bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką.

Lech Poznań - Sparta Praga 3:0 (0:0)
Tonew 57, Rudnev 59 (k.) Ślusarski 79

Żółte kartki: Henriquez, Burić - Matejovsky

Lech Poznań: Burić - Wojtkowiak (62 Kikut), Wołąkiewicz (62 Arboleda), Kamiński, Henriquez - Możdżeń, Murawski (62 Drygas) (62 Djurdjević), Kriwiec (74 Wolski) - Stilić, Rudnev (62 Ubiparip), Tonew (62 Ślusarski)

Sparta Praga: Vaclik - Janos, Zapotocny, Jarosik, Pamić - Matejovsky, Holek, Krejci, Sionko (31 Mares), Grajciar - Kweuke. W drugiej połowi grali również: Folprecht, Kaderabek, E. Brabec, Kerić, Prikryl, Slepicka, Husbauer, Juhar, Frydek, J. Brabec

Źródło: własne/Lech Poznań

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

Kto powinien zagrać w pierwszym składzie reprezentacji na Euro 2012? Zabaw się w selekcjonera w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl!