Legia Warszawa pokonała silny Karabach Agdam po golach Macieja Rosołka i Juergena Elitima. To druga wygrana na obozie w Austrii

Krzysztof Kowalski
Legia Warszawa z drugim zwycięstwem na obozie w Austrii. Tym razem piłkarze stołecznej drużyny pokonali azerski Karabach Agdam 2:0. Obie bramki padły po przerwie. Najpierw trafił Maciej Rosołek, a następnie grający po raz pierwszy z "eLką" na piersi Juergen Elitim. Ostatni sparing Legia rozegra we wtorek przeciwko Red Bullowi Salzburg.

Legia pokonała Karabach w drugim sparingu na obozie w Austrii

Karabach na przełomie lipca i sierpnia może być rywalem Rakowa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Wcześniej częstochowianie muszą uporać się z estońską Florą. Mistrzowie Azerbejdżanu to postrach naszych drużyn. Z europejskich pucharów wyrzucali już Wisłę Kraków, Piasta Gliwice, Legię Warszawa oraz Lecha Poznań.

Legia sparingową potyczkę zaczęła bez Kosty Runjaicia na ławce rezerwowych. Szkoleniowiec opuścił zgrupowanie ze względu na zaplanowaną uroczystość. Zastąpił go Przemysław Małecki wspomagany przez Inakiego Astiza.

Fragmentami to Karabach dyktował warunki. Stwarzał też sytuacje strzeleckie. Jednak to Legia okazała się skuteczniejsza. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 74. minuty. Do siatki trafił Maciej Rosołek. Gola wypracował Marc Gual, który najpierw odebrał piłkę tuż przed polem karnym, a następnie dokładnie obsłużył strzelca.

Wynik meczu ustalił debiutujący w stołecznej ekipie Juergen Elitim. Kolumbijczyk bardzo precyzyjnie uderzył po ziemi przy słupku. Nowy nabytek legionistów zagrał po przerwie, zastępując Bartosza Slisza i wniósł sporo jakości do drugiej linii.

Testy w Legii zakończył pomocnik Ilay Elmkies. Pięciokrotny reprezentant Izraela rozegrał 45 minut w poprzednim sparingu przeciwko Botosani, ale nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego.

Legia Warszawa - Karabach Agdam 2:0

Bramki: Maciej Rosołek 74, Juergen Elitim 80

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz (46 Dominik Hładun) - Radovan Pankov (46 Maik Nawrocki), Rafał Augustyniak (64 Lindsay Rose), Yuri Ribeiro (46 Artur Jędrzejczyk) - Paweł Wszołek (64 Makana Baku), Bartosz Slisz (46 Juergen Elitim), Patryk Sokołowski (64 Filip Rejczyk), Josue (64 Maciej Rosołek), Patryk Kun (64 Ramil Mustafajew, 77 Jakub Jędrasik) - Tomas Pekhart (46 Blaż Kramer), Ernest Muci (46 Marc Gual)