Liga angielska. Mourinho oskarżony przez FA. Musi złożyć wyjaśnienia

Michał Kozera
Jose Mourinho nie uniknął oskarżenia ze strony FA za swoje zachowanie podczas meczu Chelsea z Aston Villą. Portugalczyk w ostatnich minutach spotkania wszedł na murawę i zaczął dyskutować z arbitrami.

Przypomnijmy - sędzia Chris Foy miał pełne ręce roboty w sędziowanym przez siebie spotkaniu poprzedniej kolejki ligi angielskiej między The Blues i The Villians. Drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał w 68. minucie Willian, a w 90. minucie żółtą kartkę zdobył Ramires, by już cztery minuty później w głupi i brutalny sposób zagwarantować sobie odesłanie do szatni. Taka kolej rzeczy nie spodobała się opiekunowi Chelsea, który po dyskusji z sędzią technicznym skierował się w stronę głównego arbitra, dzieląc po chwili los swojego pomocnika.

Jak czytamy w oświadczeniu FA: „Jose Mourinho został oskarżony przez FA za swoje zachowanie przy linii bocznej w meczu przeciw Aston Villi w sobotę, 15 marca 2014 roku. Zarzuca się menedżerowi Chelsea ponowne wtargnięcie na pole gry w lub około 90. minuty spotkania, zbliżenie się do sędziego i zarzucanie mu niewłaściwego postępowania.”

Portugalczyk ma czas do 24 marca, godziny 18:00 czasu lokalnego, by odpowiedzieć na zarzuty.

źródło: Sky Sports