Liga angielska. Osamotniony Fabiański nie dał rady. Chelsea wygrała ze Swansea

pi
EAST NEWS
Chelsea Londyn wygrała ze Swansea 1:0. Podopieczni Antonio Conte zanotowali skromne zwycięstwo, a duża w tym zasługa Łukasza Fabiańskiego, który swoimi interwencjami zadziwiał kolejnych graczy The Blues.

Od początku spotkania faworyzowana Chelsea ruszyła do ataku i na pierwsze groźne akcje nie trzeba było długo czekać. W 19. minucie przed dobra szansą stanął Pedro, ale z uderzeniem Hiszpana poradził sobie Łukasz Fabiański. Chwilę po tym Polak zatrzymał uderzenie Williana i dwukrotnie okazał się lepszy od Alvaro Moraty.

Swansea mogła się cieszyć z bezbramkowego remisu dzięki świetnej postawie reprezentanta Polski, a gdy Fabiański nie miał szans na interwencje to w sukurs przychodziło mu szczęście - tak jak w 35. minucie, gdy piłka po uderzeniu głową Marcosa Alonso trafiła w słupek.

Gospodarze na drugą połowę wyszli bez Antonio Conte na ławce rezerwowej. Włoch za zbyt nerwowe reakcje i komentowanie decyzji sędziego został odesłany na trybuny. Ta sytuacja nie zmieniła gry gospodarzy, którzy w 55. minucie objęli prowadzenie. Antonio Rüdiger najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Swansea i wpakował piłkę do siatki. Chelsea poszła za ciosem, ale ponownie znać o sobie dał goalkeeper Swansea, który efektownymi interwencjami obronił uderzenia Williana i Moraty.

Do końca meczu obraz spotkania nie uległ zmianie i trzy punkty pozostały w Londynie. Łukasz Fabiański rozegrał bardzo dobre spotkanie i tylko dzięki jego interwencjom wynik nie był wyższy. Szkoda, że pozostali koledzy z drużyny nie dostosowali się do poziomu prezentowanego przez ''Fabiana'' i przegrali kolejne spotkanie.

Chelsea Londyn - Swansea 1:0

Bramka: Rudiger 55'
Żółta kartka: Morata

Chelsea: Courtois - Rudiger, Christensen, Cahill - Zappacosta (75. Moses), Fabregas, Kante, Alonso - Pedro (80. Hazard), Willian (80. Drinkwater) - Morata

Swansea: Fabiański - Naughton, van der Hoorn, Mawson, Olsson - Ki, Messa (65. McBurnie), Carroll - Sanches (46. Fer) - Bony, Ayew (84. Routledge)