Liga angielska. Remis w hicie Liverpool - Arsenal. "The Reds" mogli wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali idealnej okazji [WIDEO]

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Viaplay
Remisem 1:1 zakończył się hit 18. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem Londyn. Przed tą serią spotkań drużyny te zajmowały, odpowiednio, drugie oraz pierwsze miejsce i na tych pozycjach pozostały.

Hit Premier League na remis

Spotkanie doskonale zaczął Arsenal, któremu już w czwartej minucie prowadzenie dał Gabriel. Liverpool wyrównał w 29. po golu Mohameda Salaha. W drugiej połowie bliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Liverpool, ale po szybkim kontrataku Trent Alexander-Arnold trafił w poprzeczkę.

Arsenal nie wygrał ligowego meczu na Anfield od 2012 roku. Do nietypowego zdarzenia doszło jeszcze przed przerwą, gdy kontuzji nabawił się Kostas Tsimikas. Grecki obrońca Liverpoolu urazu ramienia doznał po zderzeniu ze swoim trenerem Juergenem Kloppem. Cały mecz na ławce rezerwowych "Kanonierów" przesiedział Jakub Kiwior.

W tabeli Arsenal wyprzedza Liverpool o punkt. Również punkt straty do lidera ma trzecia Aston Villa, która już w piątek zremisowała u siebie z Sheffield United 1:1. Na ósme miejsce spadł Manchester United, który doznał ósmej w sezonie porażki. Tym razem uległ na wyjeździe West Ham United 0:2. "Młoty" awansowały na szóstą pozycję. We wszystkich rozgrywkach "Czerwone Diabły" doznały w tym sezonie już 13 porażek. Tak wielu przegranych meczów jeszcze przed Bożym Narodzeniem nie zanotowały od rozgrywek 1930/31. (PAP)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia, dlatego postanowiliśmy zapytać sztucznej inteligencji jak wyobraża sobie polskie stadiony w zimowej wersji. Na obrazach generowanych przez AI nie brakuje choinek, lampek świątecznych oraz innych iluminacji. Który obiekt wygląda najciekawiej?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Stadiony Ekstraklasy w bożonarodzeniowej atmosferze. Sztuczn...