Nice 1 liga. Niemrawy debiut Fornalaka. Ruch bezbramkowo zremisował z Olimpią

PI, Joanna Sobczykiewicz
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Po niezbyt ciekawym spotkaniu Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował z Olimpią Grudziądz. Dariusz Fornalak przygodę z Ruchem rozpoczął w średnim stylu, a to za mało, by myśleć o utrzymaniu.

Dariusz Fornalak w swoim debiucie na ławce trenerskiej Ruchu Chorzów zdobył punkt. Jak przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, wybranie osiemnastki na dzisiejszy mecz było loterią. Nie znał zawodników i nie wiedział na kogo i w jakim wymiarze może liczyć. Pomagał mu w tym Krzysztof Warzycha. Nowy szkoleniowiec nie bał się zmian, a dowodem tego był występ 16-letniego Mateusza Bogusza już od pierwszej minuty.

Złą wiadomością dla Ruchu jest kontuzja Miłosza Przybeckiego, której skrzydłowy doznał jeszcze w pierwszej połowie. Zastąpił go Kamil Słoma. Niebiescy przez pierwsze 45 minut byli zespołem lepszym i brakowało tylko kogoś, kto dopełniłby formalności. Okazję do strzelenia gola na 1:0 miał z pewnością Paweł Wojciechowski, ale nie trafił czysto w piłkę.

Druga połowa nie była najlepszym, piłkarskim widowiskiem. Olimpia grała podobnie jak w pierwszej części, a Ruch wciąż nie potrafił znaleźć drogi do bramki Wojciecha Małeckiego. Trener Fornalak zastąpił nieskutecznego dziś Mateusza Majewskiego, Arturem Balickim. Młody snajper niedawno wrócił do zdrowia po urazie, którego doznał w ostatnim sparingu Niebieskich rozgrywanym przy Cichej zamiast ligowego meczu z Chojniczanką. Goście natomiast oddali dwa strzały z dystansu, jednak nie mogły one zagrozić bramce, strzeżonej przez Libora Hrdlickę.

Szansa na kolejne, jakże cenne punkty już w środę. Będzie ciężko, bo chorzowianom przyjdzie zmierzyć się z Chojniczanką, która dziś zremisowała (2:2) z GKS-em Tychy.