Oceniamy piłkarzy Zawiszy za mecz z Bogdanką

Krzysztof Wiosna
Bogdanka - Zawisza 1:1
Bogdanka - Zawisza 1:1 Krzysztof Wiosna
W meczu 29. kolejki pierwszej ligi bydgoski Zawisza zremisował w Łęcznej z Bogdanką 1:1. Spotkanie rozpoczęło się dla niebiesko-czarnych bardzo dobrze, jednak słabsza postawa w drugiej połowie meczu sprawiła iż łęcznianie wyrównali. Zobacz kto według nas był najlepszy na boisku, a kto zawiódł.

Wojciech Kaczmarek – 8 - bardzo dobry występ golkipera Zawiszy. Wiele razy ratował swoją drużynę przed stratą bramki, zwłaszcza w 69. minucie meczu, gdy stuprocentową okazję miał Michał Renusz.

Damian Ciechanowski – 7 - mocno poobijali go piłkarze Bogdanki. "Ciechan" jednak zacisnął zęby i walczył do końca na boisku. W drugiej połowie miał problemy z aktywnymi zawodnikami z Łęcznej, jednak występ może zaliczyć do udanych. Zebrał bardzo cenne doświadczenie.

Łukasz Nawotczyński – 7 - bardzo dobry występ stopera Zawiszy. Wiele razy rozmontowywał akcje gospodarzy.

Łukasz Skrzyński – 7 - podobnie jak Nawotczyński zagrał dobre zawody. Kilka razy przechwycił piłkę i uruchamiał kolegów z przodu.

Piotr Petasz – 6 - zaliczył kilka strat, po których Bogdanka mogła stworzyć zagrożenie pod bramką Kaczmarka. Na plus bardzo ładne uderzenie w pierwszej połowie, po której dobrze bronił Prusak. Kilkakrotnie po jego wrzutkach z rzutów rożnych bydgoszczanie stwarzali zagrożenie pod bramką.

Sebastian Ziajka – 6 - mało aktywny. Zaliczył jednak kilka bardzo dobrych powrotów pod własne pole karne, gdzie odbierał piłkę przeciwnikom.

Paweł Strąk – 6 - zaliczył poprawny występ. Kilkakrotnie bardzo dobrze rozbroił akcję łęcznian, jednak zdarzyły mu się straty, po których Bogdanka miała dogodne okazje do strzelenia bramki.

Kamil Drygas – 8 - aktywny w akcjach ofensywnych, ale nie zapominał również o swoich obowiązkach defensywnych. Zdarzyło mu się kilka razy niecelnie zagrywać. Na plus piękna bramka na 1:0.

Michał Masłowski – 7 - w pierwszej połowie grał bardzo dobrze. Już w pierwszej akcji meczu fantastycznym zagraniem otworzył drogę do bramki Abbottowi. W drugiej części meczu był już mniej widoczny.

Jakub Wójcicki – 7 - jak zwykle grał bardzo ambitnie i walecznie. Kilkakrotnie stworzył okazje kolegom z drużyny. Sam również miał okazję, jednak nie potwierdził tego trafieniem. W końcówce meczu został brzydko sfaulowany przez co musiał opuścić boisko. Jego występ w następnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Paweł Abbott – 6 - już w pierwszej minucie mógł wyprowadzić Zawiszę na prowadzenie, jednak strzelił wprost w Prusaka. W końcówce pierwszej części meczu niepotrzebnie faulował Stefańczka – za co otrzymał żółtą kartę i nie zagra w następnym meczu. W drugiej części meczu, podobnie jak cały zespół - przygasł.

Rezerowi:

Vahan Gevorgyan - 5 - nie wyróżnił się niczym specjalnym.

Daniel Mąka - brak oceny - grał zaledwie 10 minut, jednak w końcówce doliczonego czasu gry miał "piłkę meczową" - strzelił jednak minimalnie obok bramki Prusaka.

Rafał Leśniewski - grał za krótko, aby go oceniać.

Oceny w skali 1-10)

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.