Odra Opole przegrała w Czechach z MFK Karvina

Łukasz Baliński
Odra Opole sezon rozpocznie starciem z GKS-em Tychy.
Odra Opole sezon rozpocznie starciem z GKS-em Tychy. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Ostatni sparing w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem w 1 lidze rozegrali piłkarze Odry Opole. Niestety, pod względem wyniku, nie był to udany sprawdzian.

Podopieczni Mariusza Rumaka mierzyli się z reprezentantem czeskiej ekstraklasy, ekipą MFK Karvina i ulegli 0-1. Nie możemy też o tym starciu zbyt dużo napisać, bo po prostu - dość nietypowo - został rozegrany bez udziału publiczności i przedstawicieli mediów.

To co wiadomo jednak to fakt, iż stał na dobrym poziomie i był bardzo zacięty, a jedyny gol padł pięć minut po tym jak oba zespoły wyszły na drugą połowę. Niebiesko-czerwoni mieli swoje szansę przed tym wydarzeniem i po nim, jednak mocno szwankowała im skuteczność, ale co nie mniej ważne sama gra napawała optymizmem.

I to właśnie tym meczem opolanie zakończyli zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. W najbliższą sobotę natomiast inauguracja sezonu. Na stadion przy ul. Oleskiej zawita jeden z faworytów 1 ligi, zespół GKS-u Tychy!

Przypomnijmy, iż był to piąty mecz sparingowy Odry w ramach przygotowań do sezonu 2018/19. Wcześniej nasz zespół pokonał Puszczę Niepołomice 1-0, bezbramkowo zremisował z GKS-em Bełcahtów, a także poniósł dwie porażki: z czeskim Slezsky FC Opava 2-3 i Ruchem Chorzów 1-2.

Materiał oryginalny: Odra Opole przegrała w Czechach z MFK Karvina - Nowa Trybuna Opolska