Olimpia Grudziądz zremisowała z Rakowem Częstochowa

Łukasz Piekarski
GKS Bogdanka - Olimpia Grudziądz 2:0
GKS Bogdanka - Olimpia Grudziądz 2:0 Karol Wiśniewski/Polskapresse
Piłkarze Olimpii Grudziądz od wtorku przebywają na zgrupowaniu w Kleszczowie. W środę rozegrali tam pierwszy z trzech zaplanowanych na obozie sparingów. Rywalami "Biało-Zielonych" był drugoligowy Raków Częstochowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli częstochowianie. Już w 8. minucie do siatki Michała Wróbla trafił Łukasz Kowalczyk. Beniaminek zaplecza ekstraklasy odpowiedział dopiero w 72. minucie. Autorem wyrównującego trafienia został Marcin Staniek, defensor pozyskany przed kilkoma tygodniami z Olimpii Elbląg.

Olimpia Grudziądz: (I połowa) Michał Wróbel - Bartłomiej Kowalski, Hubert Kościukiewicz, Maciej Dąbrowski, Jarosław Ratajczak - Adrian Frańczak, Dariusz Kłus, Mariusz Kryszak, Paul Grischok - Piotr Ruszkul, Adam Cieśliński.
W II połowie wystąpili: Daniel Osiecki, Jakub Cieciura, Grzegorz Domżalski, Przemysław Sulej, Jarosław Białek, Marcin Staniek i Dawid Abramowicz (Śląsk Wrocław ME).

Raków Częstochowa: (I połowa) Mateusz Kos - Piotr Mastalerz, Bartosz Soczyński, Arkadiusz Hyra, Paweł Kowalczyk, Kamil Witczyk, Łukasz Kmieć, Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Napora, Maciej Gajos, Rafał Czerwiński. (II połowa) Mateusz Kos - Damian Borek, Bartosz Soczyński, Paweł Walasek, Piotr Mastalerz, Marcin Czerwiński, Paweł Nocuń, Sławomir Ogłaza, Przemysław Mońka, Artur Pląskowski, Maciej Wiktorek.