Pechowa osiemnastka Patryka Stępińskiego

Daniel Kawczyński
Sparing: Widzew Łódź - Calisia Kalisz
Sparing: Widzew Łódź - Calisia Kalisz Jakub Pokora
Młody obrońca Widzewa - Patryk Stępiński obchodził wczoraj osiemnaste urodziny i w sparingu z Calisią (wygrana Widzewa 2:0) mógł postawić dorodną wisienkę na torcie. Niestety w 16. minucie spotkania zmarnował rzut karny. Na pewno nie tak wymarzył sobie wejście w dorosłość.

Sparing: Widzew Łódź - Calisia Kalisz 2:0. Błysk Batrovicia (ZDJĘCIA)

Patryk Stępiński jest wychowankiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Do Widzewa trafił latem 2011 roku i od tej pory regularnie występuje w Młodej Ekstraklasie. Wyróżniająca się postawa zaowocowała wyjazdem na ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy do lat 17, gdzie Stępiński pełnił rolę podstawowego obrońcy i wraz z kolegami dotarł aż do półfinału. Trener Radosław Mroczkowski również docenia talent młodego gracza i zamierza dawać mu coraz więcej szans.

Wczoraj Patryk Stępiński obchodził osiemnaste urodziny. Koledzy z szatni chcieli, by wejście w dorosłość było wyjątkowe, dlatego ustalili, że w razie rzutu karnego to on będzie egzekutorem. Gdy w 16. minucie samotnie szarżujący Veljko Batrović padł w polu karnym podcięty przez rywala, do wapna natychmiast powędrował świeżo upieczony 18-latek. Niestety zamiast pewnego uderzyć, strzelił słabo i czytelnie, dając bramkarzowi szansę na skuteczną interwencję. Na szczęście jego pech nie odbił się na wyniku - w drugiej połowie Batrović dwukrotnie zmusił do kapitulacji golkipera przeciwników, zapewniając dwubramkowe zwycięstwo.

Dzisiaj 18-letni Stępiński otrzymał wolne od trenera Mroczkowskiego z racji egzaminu na prawo jazdy. Wierzymy, że pójdzie o wiele lepiej niż wczoraj na boisku. Oby tylko się skoncentrował i na chwilę zapomniał o torcie i gromkim "Sto lat", które wysłuchał z ust kolegów.