Piast Gliwice o krok od gry Ekstraklasie! GKS Katowice zostaje w pierwszej lidze!

Zbyszek Anioł
Piast Gliwice wygrał u siebie z GKS Katowice 3:0 w meczu 33. kolejki 1 ligi. Gliwiczanie dzięki trzem punktom są już bardzo blisko awansu do Ekstraklasy! Katowiczanie mimo porażki zapewnili sobie utrzymanie.

Piłkarze Piasta przed meczem zdawali sobie sprawę, że zwycięstwo z GKS Katowice mogło zapewnić im awans do Ekstraklasy przy korzystnych rezultatach pozostałych ekip z czołówki. Od początku gospodarze zaatakowali i już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Ruben Jurado po podaniu Adriana Klepczyńskiego pewnie pokonał Witolda Sabelę strzałem z siedmiu metrów.

Gliwiczanie po wyjściu na prowadzenie dalej atakowali, chcąc dobić gości, ale katowiczanie skutecznie się bronili. Często nie przebierając w środkach wycinali graczy Piasta równo z trawą. Do przerwy udało im się dotrwać z jednobramkową stratą.

Drugą połowę odważniej zaczął Piast, ale katowiczanie ofiarnie i dość szczęśliwie odparli zmasowany atak. Wytrzymali zaledwie sześć minut, kiedy Wojciech Kędziora minął wychodzącego niepotrzebnie z bramki Sabelę i spokojnie podwyższył prowadzenie.

GKS próbował gonić gospodarzy i pokrzyżować im ekstraklasowe plany, ale na chęciach się skończyło. Podopieczni Rafała Góraka mieli ogromne problemy by zagrozić bramce Piasta, w której kontuzjowanego Jakuba Szmatułę zmienił Dariusz Trela.

Piast chciał wygrać jeszcze efektowniej, więc atakował dalej. W 83. minucie drugiego gola zdobył Wojciech Kędziora, który znowu minął bramkarza GKS i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Piast Gliwice – GKS Katowice 3:0 (1:0) - zobacz zapis naszej relacji live

1:0 - Ruben Jurado 7'
2:0 - Wojciech Kędziora 51'
3:0 - Wojciech Kędziora 83'

Żółte kartki: Zganiacz, Lisowski – Napierała, Cholerzyński.