Piłkarze Siarki Tarnobrzeg potwierdzili, że potrafią grać agresywnie

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Hubert Tomalski, drugi z prawej Michał Żebrakowski) kolejny raz w tym sezonie zaimponowali charakterem. Grzegorz Lipiec
Siedem meczów bez porażki robi wrażenie, więc kibice drugoligowej drużyny Siarki Tarnobrzeg zacierają ręce. Zespół potrafi grać agresywnie i nie boi się twardzieli występujących w zespołach rywali.

Siarkowcy kolejny raz w tym sezonie pokazali, że potrafią odrabiać straty, co przecież jest nie lada sztuką. W minionej kolejce nasz zespół w wygranym ostatecznie 4:1 meczu z Olimpią Elbląg początkowo grał nieco ślamazarnie, a kibice, którzy przyzwyczaili się do agresywnej, pełnej waleczności gry swojej drużyny byli mocno rozczarowani.

Spotkanie miało jednak dwa odlicza, pierwszą nieco ospałą w wykonaniu gospodarzy połowę, i drugą, w której tarnobrzeska ekipa przypomniała o cechujących ją walorach, takich jak ambicja i agresywność. Po remisowej (1:1) pierwszej połowie przyszła druga znacznie lepsza część spotkania.

- Umówiliśmy się w przerwie, że w drugiej połowie zagramy bardziej agresywnie, bo w pierwszej części spotkania tej agresywności po prostu zabrakło - przyznał po meczu szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Włodzimierz Gąsior.

Nie był to pierwszy w tym sezonie udany mecz tarnobrzeskiej drużyny, w którym potrafiła się podnieść w trudnej sytuacji i uniknąć porażki.

- Po meczu z Olimpią pogratulowałem i podziękowałem zawodnikom, że w tak trudnym momencie potrafili się podnieść. W pierwszej połowie byliśmy przegraną drużyna, ale ostatecznie potrafiliśmy zwyciężyć – dodał trener Gąsior.

Teraz przed piłkarzami Siarki wyjazdowy mecz z Warta Poznań. Jeśli Siarkowcy zagrają w takim zębem jak w ostatnich siedmiu spotkaniach, w których nie doznali goryczy porażki to wspaniała seria będzie miała szansę być kontynuowaną.

Materiał oryginalny: Piłkarze Siarki Tarnobrzeg potwierdzili, że potrafią grać agresywnie - Echo Dnia Podkarpackie