Porażka Korony z Partizanem Belgrad

SAW
Fragment sparingu Korona - Partizan. Z piłką Ilijan Micanski
Przebywająca na obozie na Cyprze Korona Kielce przegrała 0:2 z Partizanem Belgrad, z wiceliderem serbskiej ekstraklasy.

Korona Kielce – Partizan Belgrad 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Uros Durdević 11, 0:2 Nemanja Mihajlović 13

Korona: Peškovič - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Grzelak (66. Kallaste) - Możdżeń, Marković (62. Mrozik) - Abalo (57.Pilipczuk), Aankour (78. Cebula), Palanca - Micanski (79. Górski).

Partizan: Stevanović - Radin (68. Jevtović), Milenković, Ćirković,Bogosavac - Janković, Luiz, Kosović, Mihajlović - Tawamba (73. Ilić), Durdević.

Kartki: żółte: Grzelak, Dejmek, Mrozik - Éverton Luiz, Durdević, Jevtović, Mihajlović.

Sędziował: Mários Christofí (Cypr).

Drużyna Macieja Bartoszka zagrała z wymagającym przeciwnikiem – wiceliderem serbskiej ekstraklasy i zdobywcą pucharu Serbii. Trener Bartoszek rozpoczął tym teoretycznie najmocniejszym składem, ale już po kwadransie Serbowie prowadzili 2:0.

Najpierw w 11. minucie, Partizan przeprowadził składną akcję, którą wykończył Uros Djurdjević. Dwie minuty potem piłka przekroczyła linię bramkową po strzale Nemanji Mihajlovicia i było już 0:2.

Korona dopiero pod koniec pierwszej połowy poważniej zagroziła bramce rywala, ale w 38 minucie po rzucie rożnym i strzale głową Bartosza Rymaniaka piłka przeleciała obok słupka.

Po zmianie stron Korona zagrała lepiej, stworzyła więcej okazji, ale nie udało się pokonać serbskiego bramkarza, choć aktywni byli zwłaszcza Rafał Grzelak, Nabil Aankour i Miguel Palanca.

Dla Korony to przedostatni sparing na zgrupowaniu na Cyprze. W piątek o godzinie 10 czasu polskiego, podopieczni trenera Bartoszka zmierzą się z innym zespołem z Belgradu - FK Rad Belgrad, a sobotę wrócą do Kielc.

Sport Echo Dnia

Materiał oryginalny: Porażka Korony z Partizanem Belgrad - Echo Dnia Świętokrzyskie