Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie! Oto pełen skład elity na przyszły sezon

Piotr Rzepecki
PAP/Łukasz Gągulski
Fortuna 1. Liga. Znamy pełen skład klubów Ekstraklasy na rozgrywki 2023/2024. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansował ŁKS i Ruch Chorzów, a z baraży trzeci bilet do elity wywalczyła sobie Puszcza Niepołomice pokonując Bruk-Bet Termalikę. "Żubry" po dogrywce wygrały 3:2.

Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie

Z pewnością tegoroczne mecze barażowe o elitę były najbardziej pasjonujące, od kiedy wprowadzono tę formułę. W półfinale barażu odpadła faworyzowana Wisła Kraków, która uległa Puszczy Niepołomice. W finale baraży również "Żubry" okazały się lepsze od rywali. Tym razem wygrali z Termaliką 3:2 po dogrywce.

Mecz między Bruk-Betem a Puszczą to był prawdziwy rollercoaster. Na prowadzenie wyszli gospodarze już na początku drugiej połowy. W tej pierwszej nie oglądaliśmy bramek. Gola na 1:0 zdobył Tomas Poznar trafiając z najbliższej odległości.

Wyrównał już po pięciu minutach Artur Siemaszko strzelając głową z ostrego kąta. Kilka minut później już Puszcza była na prowadzeniu, kiedy zakotłowało się pod bramką Tomasza Loski i pechowo do własnej siatki piłkę skierował Andrej Kadlec.

Na 2:2 trafił zmiennik Muris Mesanović. 32-latek pojawił się na placu kilka minut wcześniej, a bramkę zdobył po technicznym strzale z około 13 metra.

Dogrywka przyniosła jeszcze jedno trafienie. To decydujące. W 100. minucie gola na wagę awansu do Ekstraklasy strzelił Konrad Stępien. 30-latek wykorzystał podanie w pole karne i głową trafił z najbliższej odległości.

Jeszcze w doliczonym czasie gry było o włos od bramki na 4:2. W świetniej okazji nie trafił do bramki Hubert Tomalski, który przestrzelił w idealnej sytuacji.

Znamy pełen skład klubów Ekstraklasy na sezon 2023/24

Puszcza została więc trzecią drużyną, która z Fortuna 1. Ligi awansowała do elity. Z miejsc bezpośrednich awansował ŁKS i Ruch Chorzów. Trzecie miejsce zajęła z kolei Puszcza, która sezon zasadniczy zakończyła na 5. miejscu, co zaowocowało dwoma meczami barażowymi rozgrywanymi na wyjeździe.

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Sezon 2022/23 się zakończył. Wielu polskich zawodników w minionej kampanii odniosło wielkie sukcesy ze swoimi drużynami. Oto największe osiągnięcia Biało-Czerwonych. Aby zobaczyć wszystkie osiągnięcia klikaj strzałkę w prawo!

Największe osiągnięcia polskich piłkarzy w sezonie 2022/23. ...