Ruch Chorzów zremisował z Rozwojem Katowice w sparingu

Joanna Sobczykiewicz
Chorzowianie planowo w ten weekend powinni zmierzyć się z GKS-em Tychy, lecz ze względu na powołania piłkarzy Ruchu do młodzieżowych reprezentacji spotkanie zostało przesunięte na 14 września. Korzystając z wolnego terminu Niebiescy rozegrali sparing z Rozwojem Katowice.

Rozpoczął się on o godzinie 11. na boisku bocznym przy Cichej. Bramki padały tylko w pierwszej połowie i to po stałych fragmentach. Krótko podsumowując, dzisiejszy mecz kontrolny do emocjonujących nie należał. Trener Krzysztof Warzycha dał szansę wielu zawodnikom rezerwowym, a także juniorom. Po dłuższej przerwie na murawie mogliśmy oglądać Kubę Araka, który do momentu podjęcia decyzji przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN-ie pozostaje piłkarzem Ruchu, pomimo że szkoleniowiec nie widział ostatnio dla niego miejsca nawet w meczowej osiemnastce.

Pierwszego gola kibice mogli oglądać już w 17. minucie. Do bramki strzeżonej przez Nikołaja Bankowa trafił Przemysław Gałecki, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Pawła Szołtysa. Ruch zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 33. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Brazylijczyka Mello, golkipera gości pokonał Adam Setla.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:1 (1:1)Bramki: Adam Setla (33. min) - Przemysław Gałecki (17. min)

Ruch Chorzów: Bankow (66' Paszek) – Villafane (58' Starzyński), Trojak, Marković (46' Rutkowski), Liberacki (58' Małkowski) – Zawal (46' Walski), Dąbrowski (53' Arak) – Setla, Mello, Jaworski – Balicki (58' Siedlik)

Rozwój Katowice (skład wyjściowy): Soliński – Jaroszek, Szeliga, Gałecki, Kowalski – Barwiński, Kamiński – Żak, Paszek, Szołtys – Wrzesień;

Rezerwowi: Zielonka, Waśkiewicz, Marchewka, Łączek, Olszewski, Dudek, Mońka, Lazar.