Sean Dyche zachwycony comebackiem Burnley

Filip Błajet
Burnley zremisowało z Manchesterem City, mimo że miało już dwie bramki straty do mistrza Anglii. Z wyniku i gry zespołu bardzo zadowolony jest menadżer Sean Dyche.

Gdy The Citizens prowadzili dwoma bramkami, to wydawało się, że ekipa Pellegriniego jest na najlepszej drodze do 10. zwycięstwa z rzędu. Tymczasem gole Barnesa i Boyda dały Burnley wyrównanie i cenny punkt w kontekście walki o wyrównanie. - To jeden z tych momentów, który scala grupę piłkarzy. Każdy myślał, że nie uda nam się odwrócić losów spotkania przegrywając 0:2. Każdy, poza nami – mówił po meczu Sean Dyche.

- W pierwszej połowie dobrze operowaliśmy piłką. Powiedziałem w przerwie swoim podopiecznym, że wierzę w nasz zespół. Po prostu im o tym przypomniałem. Było wiele pozytywów w naszej grze i w drugiej połowie musieliśmy dodać tylko trochę jakości w ofensywie – kontynuował menadżer Burnley.

Szkoleniowiec zaprzeczył, jakoby remis z Manchesterem City był kwestią szczęścia i błędnej decyzji sędziego przy pierwszym golu. – Nie widziałem tam spalonego. Jeśli był, to może mieliśmy minimalne szczęście. Jednak drugi gol był fantastyczny i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jak zdefiniować w tym przypadku szczęście? Zawsze musisz sobie na nie zapracować – zakończył szkoleniowiec The Clarets.

obserwuj autora na twitterze: filipmfn