Skrót meczu Motor Lublin - Stal Rzeszów 3:2 [WIDEO]. Szalony mecz w Lublinie. Podopieczni Goncalo Feio znowu wygrywają

Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga, Beniaminek z Lublina idzie jak burza w rozgrywkach na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Motor Lublin prowadzony przez Goncalo Feio zanotował piąte zwycięstwo w ósmej serii gier. Tym razem łupem "Motorowców" padła Stal Rzeszów po szalonym meczu 3:2. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje w meczu Motor Lublin - Stal Rzeszów

Podopieczni portugalskiego szkoleniowca Goncalo Feio już w 17. minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą Filipa Wójcika, który wykorzystał podanie z prawej strony i wbił piłkę niemal do pustej bramki. Radość "Motorowców" nie trwała jednak długo. Manuel Ponce odpowiedział po prawie identycznej akcji, gdzie z najbliższej odległości zmieścił futbolówkę w siatce. Na przerwę piłkarze schodzili z bramkowym remisem.

Po zmianie stron w 64. minucie Piotr Ceglarz popisał się kapitalnym strzałem z linii pola karnego, którym zaskoczył bramkarza gości w pisał się na listę strzelców. Motor Lublin wyszedł kolejny raz w tym meczu na prowadzenie. Znowu jednak radość podopiecznych Feio nie trwała długo. W 76 minucie odpowiedział Krzysztof Danielewicz, który niesygnalizowanym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Motoru. Pomocnik atomowym uderzeniem doprowadził do remisu.

"Motorowcy" rzutem na taśmę zdobyli w samej końcówce gola gwarantującego zwycięstwo. Michał Król stał się królem Lublina i w siódmej doliczonej minucie wpisał się na listę strzelców sprytnym strzałem z linii pola karnego. Piłka po drodze do bramki minęła wszystkich obrońców i bramkarza i nikt nie zdążył w odpowiedni sposób zareagować. Motor Lublin w dramatycznych okolicznościach zapewnił sobie piąte zwycięstwo.

Aktualnie beniaminek Fortuna 1.Ligi zajmuje drugie miejsce tuż za Odrą Opole mając tyle samo punktów - 16, ustępując graczom z województwa opolskiego jedynie poprzez gorszy bilans bramkowy.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 3:2 (1:1)
Bramki: Filip Wójcik 17', Piotr Ceglarz 64', Michał Król 90+7' - Manuel Ponce 36', Krzysztof Danielewicz 76'
Żółte kartki: Przemysław Szarek 44', Szymon Kądziołka 45+3', Łukasz Góra 71'
Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)

Motor: Budziłek - Wójcik, Szarek, Najemski, Luberecki - Wojtkowski, Lis, Wolski - Król, Śpiewak, Rybicki
Stal: Wrąbel - Warczak, Góra, Kościelny, Wachowiak - Danielewicz, Kądziołka, Ponce - Łyczko, Sadłocha, Prokić