Skrót sparingu Legia Warszwa - Olimpia Elbląg 6:0. Ryoya Morishita już czaruje [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Legia Warszawa ma za sobą pierwszy sparing. W meczu kontrolnym w swojej bazie treningowej rozgromiła drugoligową Olimpię Elbląg, wygrywając 6:0. Po dwa gole strzelili Marc Gual i Maciej Rosołek. Błysnął też autor dwóch asyst, pozyskany w tym okienku Japończyk Ryoya Morishita, który złapał dobry kontakt z hiszpańskim napastnikiem. Oto skrót najciekawszych akcji niedzielnego sparingu.

Bramki ze sparingu Legia - Olimpia

Nie wszyscy legioniści wystąpili w meczu. Na murawie zabrakło choćby bramkarzy Kacpra Tobiasza i Dominika Hładuna, wahadłowego Pawła Wszołka, ofensywnego pomocnika Bartosza Kapustki, napastnika Tomasa Pekharta czy skrzydłowego Makany Baku, który odchodzi do greckiego OFI Kreta.

W imieniu trenera Kosty Runjaica mecz podsumował jego asystent, Przemysław Małecki. - Trzeba oddać Olimpii, że mimo naszej presji starała się budować grę i nie szukała tylko prostych rozwiązań. Różnica w jakości musiała być jednak widoczna i była - stwierdził.

We wtorek Legia rozpoczyna obóz przygotowawczy w tureckim Belek. 20 stycznia, czyli w sobotę rozegra sparing z kazachskimi Ordabasami Szymkent. Z tym zespołem, jak pamiętamy, nie bez problemów uporała się w eliminacjach Ligi Konferencji.

Legia Warszawa rozgromiła drugoligową Olimpię Elbląg

Legia Warszawa - Olimpia Elbląg 6:0 (5:0)

Bramki: Witan 19' (s.), Rosołek 25’, 44’, Gual 34’ 36’, Urbański 83’
Spotkanie odbyło się w Legia Training Center w Książenicach

Legia Warszawa:
I połowa: Kobylak - Pankov, Jędrzejczyk, Ziółkowski - Morishita, Augustyniak, Elitim, Dias - Josue, Rosołek, Gual
II połowa: Miszta - Burch, Kapuadi, Ribeiro - Urbański, Celhaka, Rejczyk (82' Adkonis), Kun - Strzałek (82' Żewłakow), Kramer, Muci.

własne/materiały prasowe

Real Madryt rozniósł FC Barcelonę 4:1 i sięgnął w pierwszym w 2024 roku El Clasico po Superpuchar Hiszpanii. Oto najlepsze memy z tego meczu!

Najlepsze MEMY o Real - Barcelona. Wszyscy po El Clasico śmi...