Sparing: Korona - Podbeskidzie 0:1

Łukasz Baran
Piotr Koman zdobył zwycięską bramkę dla Podbeskidzia
Piotr Koman zdobył zwycięską bramkę dla Podbeskidzia polskapresse
Korona Kielce na własnym boisku przegrała 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 80. minucie Piotr Koman.

W pierwszych minutach meczu, drużyna z Bielska, była stroną przeważającą, jednak piłkarze nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. W 10. minucie do pracy wzięła się Korona. Strzałem z ok. 30 metrów, próbował zaskoczyć Tomasz Foszmańczyk, ale ostatecznie piłka przeleciała daleko od bramki Richarda Zajaca.

Dwie minuty później na wysokości pola karnego został sfaulowany Paweł Golański. Wykonujący rzut wolny Tomasz Lisowski zagrał do Michała Janoty, ale mocno uderzona przez kieleckiego pomocnika piłka trafiła w obrońców. Dalsza część pierwszej połowy to gra w środkowej części boiska. Zawodnicy Podbeskidzia dobrze pracowali w środku pola oraz w obronie. Korona momentami grała mądrze, a niektóre ładne podania nagradzane były przez kibiców brawami.

W 28. minucie po strzale Roberta Demjana, dobrą interwencję zaliczył bramkarz Korony. Gospodarze odpowiedzieli dziesięć minut później. W sytuacji sam na sam znalazł się Foszmańczyk, ale Zajac nie miał większych problemów z obroną.

W drugiej połowie atrakcyjność spotkania spadła do minimum. W 55. minucie, Liran Cohen dośrodkował z rzutu wolnego. Miękko uderzona głową piłka przez jednego z zawodników Podbeskidzia, wylądowała w rękach Małkowskiego. Piętnaście minut później, bramkarz żółto-czerwonych nie miał już nic do powiedzenia. Precyzyjnym strzałem głową pokonał go Piotr Koman.

W 82. minucie sędzia niesłusznie przyznał gospodarzom rzut karny, jednak Serb Alaksandar Vukovic nie zdołał pokonać słowackiego bramkarza, Roberta Zajaca. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i w ostatnim sprawdzianie przed meczami w pucharze bielszczanie pokonali Koronę 1:0

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Bramki: Koman (80’)

Korona: Małkowski – Golański (65’ Zieliński), Stano, Kijanskas, Lisowski – Janota, Vuković, Jovanović, Lech, Foszmańczyk – Żewłakow (76’ Papka)

Podbeskidzie: Zajac – Sokołowski (77’ Cienciała), Piter-Bucko, Byrtek, Król (77’ Niechciał) – Chmiel (46’ Cohen), Łatka (81’ Chmiel), Reiman (77’ Koman), Ziajka (65’ Szczęsny) – Malinowski (59’ Sacha), Demjan (46’ Nowak)

Żółte kartki: Papka - Chmiel, Ziajka