Święto w Elanie Toruń. Zagra sparing z Lechem Poznań

(SP)
W pierwszych dwóch sparingach Elana przegrała z Unią Solec Kujawski i wygrała z MKS Piaseczno. Grzegorz Olkowski / Polska Press
Trzeci sparing przed rundą wiosenną rozegrają toruńscy piłkarze. - Dla niektórych piłkarzy ten mecz będzie przygodą życia - mówi trener Jerzy Cyrak

Pięć tygodni zostało do rozpoczęcia rozgrywek III ligi. Podopieczni Jerzego Cyraka od połowy stycznia szykują się do decydującej walki o awans. W weekend wspaniała okazja do sprawdzenia formy - mecz z Lechem w Poznaniu.

W poprzedni weekend nasz zespół rozegrał dwa mecze kontrolne: przegrał 1:4 z Unią Solec Kujawski i pokonał 2:0 i MKS. Po nich zapadły pierwsze decyzje kadrowo. W Elanie na rundę wiosenną zostanie Krystian Tomaszewski, powracający z wypożyczenia do Polonii Bytom. Dalej będą obserwowani Adam Zawierucha i Hubert Krawczun. Obaj mają po 20 lat, pierwszy ostatnio występował w Stali Stalowa Wola, Krawczun w Miedzi II Legnica występuje na pozycji obrońcy, a ostatnio był sprawdzany przez II-ligową Olimpię Zambrów.

W sobotę kolejna okazja do testów: toruński trzecioligowiec zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. - Przypuszczam, że dla niektórych piłkarzy ten mecz będzie przygodą życia - mówi Jerzy Cyrak. - Lech za tydzień rozpocznie rywalizację w ekstraklasie. My jesteśmy dopiero w połowie drogi w przygotowaniach do rozgrywek.

Spotkanie w Poznaniu rozpocznie się o godzinie 13.00.

Materiał oryginalny: Święto w Elanie Toruń. Zagra sparing z Lechem Poznań - Gazeta Pomorska