MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Paweł Relikowski / Polska Press
W sobotę (25 maja) około godz. 17 w strefie kibica na wrocławskim Rynku pojawiły się tłumy kibiców Śląska. Zapełniona jest niemal połowa placu Gołębiego. Trzeba było wykazać się cierpliwością, bo zespół Jacka Magiery rozpoczął mecz z około 40-minutowym opóźnieniem. Jagiellonia szybko objęła prowadzenie w swoim meczu, ale mimo to, nasi kibice wierzą w mistrzostwo Polski i świetnie się bawią w Rynku.

Śląsk z opóźnieniem rozpoczął mecz. W strefie kibica wspierają go fani

W Częstochowie przeszło gradobicie, dlatego mecz na stadionie Rakowa musi odbyć się z opóźnieniem. WKS zaczął mecz z ustępującym mistrzem Polski 50 minut później niż inne drużyny Ekstraklasy.

W momencie, w którym zespół Jacka Magiery zaczynał swoje spotkanie, Jagiellonia Białystok prowadziła już 3:0 z Wartą Poznań. Z takim rezultatem wrocławianie na pewno nie zdobędą mistrzostwa Polski. Ale wrocławscy kibice wierzą i tłumnie zgromadzili się na placu Gołębim!

Strefa kibica we Wrocławiu! Zobacz zdjęcia >>>>>

W Białymstoku Jagiellonia objęła prowadzenie w meczu z Wartą już w 5. minucie. W Częstochowie, na stadionie Rakowa, przez pół godziny trwały próby doprowadzenia boiska do stanu używalności. Trener Rakowa Dawid Szwarga osobiście przeprowadzał inspekcję i negatywnie oceniał jego stan. Chociaż w niektórych miejscach na murawie piłka w ogóle się nie odbijała, sędzia Szymon Marciniak po 40 minutach rozpoczął ostatnie w tym sezonie starcie.