Turecka porażka Pogoni

Marek Iwaniszyn
Dzisiaj "Portowcy" musieli uznać wyższość rywala
Dzisiaj "Portowcy" musieli uznać wyższość rywala Łukasz Piotrowski (Ekstraklasa.net)
Porażką 1:2 zakończyło się kolejne spotkanie Pogoni, która przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Podopieczni Piotra Mandrysza musieli dzisiaj uznać wyższość Zorii Ługańsk.

Drużyna rywali wyszła na prowadzenie już w szóstej minucie spotkania. Po faulu Zoria miała rzut karny, który na bramkę zamienił Syluk. Polacy wyrównali kilka minut przed przerwą. Po dośrodkowaniu piłki rzez Marcina Nowaka, z półwoleja nie do obrony uderzył Omar Jarun.

Strzelec bramki musiał opuścić murawę w 69 minucie, kiedy to, po dyskusji z sędzią, został ukarany czerwoną kartką. Nie oznaczało to jednak, że "Portowcy" grają w dziesiątkę., bowiem sparingi rządzą się swoimi prawami i Mandryszowi pozwolono za Jaruna wprowadzić innego piłkarza (na murawie pojawił się Piotr Koman).

Trzy minuty po tym zdarzeniu drugą, jak się okazało zwycięską, bramkę dla Zorii strzelił Xhihani, który przelobował Krzysztofa Pyskatego.