Marcin Puka
Marcin Puka
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy rozegrali przedostatni sprawdzian przed rundą wiosenną sezonu 2021/22. Podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali u siebie występującą szczebel niżej Chełmiankę 3:2. Kibiców biało-niebieskich powinien cieszyć także gol najlepszego snajpera ich zespołu. Adrian Paluchowski niedawno wyleczył kontuzję, której nabawił się jeszcze w zeszłym roku.

W sobotę ton wydarzeniom na boisku nadawali puławianie, w których szeregach wystąpił jeden testowany zawodnik. Swoją przewagę udokumentowali już w 5. minucie, kiedy to celną główką popisał się Paluchowski.

Następnie wynik mógł podwyższyć ładnym uderzeniem Dominik Banach, ale jeszcze lepiej między słupkami interweniował Jakub Długosz. Później kilkakrotnie było gorąco w polu karnym trzecioligowca, ale "Dumie Powiśla" brakowało wykończenia.

Zaraz po zmianie stron było 2:0, po uderzeniu głową zawodnika testowanego. Gdy w 70. min, rzut karny po faulu na Emilu Drozodowiczu wykorzystał Krystian Puton wydawało się, że gospodarzom nie może stać się nic złego.

Dwa błędy Wisły sprawiły, że Chełmianka strzeliła dwa gole. Najpierw błąd w wyprowadzeniu piłki z linii obrony i Ezana Kahsay został sfaulowany w polu karnym, a chwilę później sam wykorzystał jedenastkę. Na pięć minut przed końcem na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Czułowski i piłka zatrzepotała w siatce.

Za tydzień biało-niebiescy będą sparować z Bronią Radom, ale jeszcze nie ustalono miejsca i dokładnej godziny meczu.

Do zmagań o punkty Wisła powróci 27 lutego, kiedy to podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Wisła Puławy – Chełmianka 3:2 (1:0)
Bramki: Paluchowski 5, zaw. testowany 47, Puton 70 z rzutu karnego – Kahsay 77 z rzutu karnego, Czułowski 85
Wisła: Socha – Flak (46 Kuban), Cyfert, Bracik, Cheba (75 Czapla), Kona, Banach (46 zaw. testowany), Bartosiak (46 Lisowski), Kondracki (46 Ednilson), Puton, Paluchowski (46 Drozdowicz). Trener Mariusz Pawlak
Chełmianka (1 połowa): Długosz - Wołos, Mazurek, Duda, Piekarski, Skoczylas, Brzozowski, Bonin, Dziubiński, Myśliwiecki, Kahsay; (II połowa) Ciołek - Kanarek, Budzyński, Janiszek, Czułowski, Giletycz, Wiatrak, Bonin (65 Wołos), Myśliwiecki (65 Skoczylas), Dziubiński (65 Wójcik), Kahsay. Trener: Tomasz Złomańczuk