Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Warty nie cieszyli się z wyniku sparingu, ale z radością przyjęli za to informację z PZPN o tym, że ich dorobek punktowy nie zostanie jednak umniejszony Fot. Grzegorz Dembiński
Występująca w piłkarskiej Fortuna 1 lidze drużyna Warty Poznań w trzecim spotkaniu sparingowym w okresie przygotowawczym do wiosennej części rozgrywek przegrała w środę 0:1 (0:1) z Żalgirisem Kowno, piątym zespołem poprzedniego sezonu w litewskiej ekstraklasie, przebywającym na zgrupowaniu w Wałbrzychu. To druga porażka Warty tej zimy. W środę Zieloni dostali pomyślną wiadomość z siedziby PZPN. Komisja Odwoławcza związku postanowiła, że nie będzie klubowi z Poznania odbierać punktu.

Mecz, który miał być rozegrany w Głogowie, odbył się na bocznym boisku stadionu KGHM Zagłębia Lubin. Poznańscy Zieloni zwłaszcza w drugiej połowie posiadali wyraźną przewagę, ale grali bardzo nieskutecznie. Dwa razy po strzałach piłkarzy Warty piłka trafiała w poprzeczkę bramki Żalgirisu, w tym po rzucie karnym wykonywanym przez Adriana Cierpkę, poznaniacy zmarnowali też kilka innych dogodnych okazji do zdobycia goli.

W kolejnym meczu kontrolnym poznańscy zieloni w sobotę (godz. 10) zmierzą się w Poznaniu na boisku NOS przy ulicy Gdańskiej na Śródce z liderem grupy II piłkarskiej trzeciej ligi Mieszkiem Gniezno, który w pierwszym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Kaliszu Pomorskim, pokonał czwarto ligowy MKS Szczecinek 3:2 po golach Łukasza Bogajewskiego, Dawida Radomskiego oraz Mateusza Molewskiego, który do Gniezna trafił w przerwie zimowej z Jaroty Jarocin. Pierwszy mecz mistrzowski piłkarze Warty, podopieczni trenera Petra Nemeca, rozegrają 2 marca na wyjeździe z Bytovią Bytów.

Dodać koniecznie należy, że skuteczne okazało się odwołanie klubu Warta Poznań w sprawie karnie odjętego punktu za niedopełnienie formalności podczas procesu licencyjnego. Chodziło o przekroczenie terminu spłaty należności wobec piłkarza Przemysława Kity. Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej został wydany w środę i anulował nałożoną tydzień wcześniej karę. Warta Poznań zajmuje zatem w tabeli Fortuna 1 ligi 13. miejsce z dorobkiem 23 punktów i przewagą czterech punktów nad strefą spadkową.

Warta grała w składzie: (I połowa) T. Laskowski – Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb - Kalupa, Cierpka – Fadecki, Janicki, Sobol - Spławski. (II połowa) Lis – Szymusik (70. Fiborek), Wypych, Onsorge, Jasiński - Marciniak, Grobelny - Biegański, Cierpka (70.Szmyt), Jakóbowski - Sobol.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Warta Poznań przegrała sparing z Żalgirisem Wilno, ale odzyskała punkt w pierwszoligowej tabeli - Głos Wielkopolski