Wisła Płock uległa rosyjskiej drużynie w sparingu na Cyprze

Joanna Sobczykiewicz
Andrzej Banas / Polska Press
Piłkarze Jerzego Brzęczka wciąż przebywają na Cyprze, gdzie przygotowują się do wiosny w Ekstraklasie. Dziś zmierzyli się z kolejną, rosyjską drużyną. Był nią Urał Swierdłowskaja Obłast. Ulegli Rosjanom (1:2), a bramkę honorową zdobył Jose Kanté. To druga porażka Nafciarzy na Cyprze. Kilka dni temu przegrali z FK Ufa (0:1).

Początkowo rywalem płocczan w niedzielne popołudnie na Cyprze miała być ukraińska drużyna FC Zirką Kropyvnytskyi, jednak kilka dni temu strona klubowa poinformowała o zmianie rywala. Nafciarze po raz drugi podczas tego zgrupowania mieli zmierzyć się z rosyjskim zespołem. Po porażce (0:1) z FK Ufa przyszła kolej na mecz z drużyną Urał Swierdłowskaja Obłast.

Pierwsze minuty należały do podopiecznych Jerzego Brzęczka. Z dobrej strony pokazał się 22-letni Damian Szymański, po którego akcji strzał oddawał Konrad Michalak. W porę zainterweniowali jednak obrońcy rosyjskiej drużyny i wybili piłkę na rzut rożny. Po dobrym początku przyszedł moment nieuwagi. Niefortunną interwencję zaliczył Patryk Stępiński i wbił futbolówkę do własnej bramki. Zaledwie kilka minut później rywale podwyższyli prowadzenie na (2:0). Denys Kulakov dośrodkował w pole karne, gdzie był Eric Bicfalvi. Strzałem głową pokonał strzegącego bramki Wiślaków Seweryna Kiełpina. Po kwadransie gry zawodnicy Uralu prowadzili już dwoma golami, co dodało im skrzydeł. Kolejne minuty to dominacja Rosjan, którzy regularnie nękali Nafciarzy.

Wiślacy zaczęli grać lepiej po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Dominika Dingi. Uaktywnili się m.in. Oskar Zawada, wspomniany już Michalak, czy Semir Štilić. Żaden z nich nie znalazł jednak skutecznej drogi do bramki Jarosława Godziura. Rosjanie bardzo dobrze radzili sobie w defensywie. Po przerwie trener Brzęczek zdecydował się tylko na trzy zmiany. Na boisko weszli Jakub Łukowski, Nico Varela oraz José Kanté. Ostatni z nich dał Nafciarzom bramkę kontaktową. Pewnie wykorzystał podyktowany przez arbitra rzut karny.

Do samego końca wynik nie uległ zmianie. Szansa do rewanżu nadarzy się we wtorek 30 stycznia podczas ostatniego sparingu, rozegranego na Cyprze. Rywalem płocczan będzie słowacki FC Nitra.

Wisła Płock - Urał Swierdłowskaja Obłast 1:2 (0:2)
Bramki:
Jose Kanté (50’ k) - Patryk Stępiński (9’ s), Eric Bicfalvi (15’)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński (62’ Cezary Stefańczyk), Bartłomiej Sielewski (62’ Igor Łasicki), Adam Dźwigała (62’ Damian Byrtek), Arkadiusz Reca (62’ Paul Pîrvulescu) - Damian Szymański (62’ Damian Rasak), Dominik Furman (62’ Maksymilian Rogalski) - Konrad Michalak (46’ Jakub Łukowski), Semir Štilić (46’ Nico Varela), Giorgi Merebashvili (62’ Damian Piotrowski) - Oskar Zawada (46’ José Kanté).

Urał Swierdłowskaja Obłast (I połowa): Jarosław Godziur - Dominik Dinga, Roman Jemieljanow, Denys Kułakow, Aleksandr Dancew - Petrus Boumal, Nikołaj Dimitrow, Aleksiej Jewsiejew, Andriej Jegoryczew, Eric Bicfalvi - Władimir Iljin.
Urał Swierdłowskaja Obłast (II połowa): Jarosław Godziur (60’ Oleg Bakłow) - Nikita Czernow, Gregor Balažic, Warazdat Harojan, Michaił Mierkułow, Mingijan Biewiejew - Artiom Fidler, Aleksandr Galimow (72’ Ilja Niekrasow), Giorgi Czanturia, Siergiej Sierczenkow - Igor Portniagin.

Czerwona kartka: Dominik Dinga (38’ za drugą żółtą)

Źródło: Wisła Płock