Wysoka wygrana Widzewa

Michał Wieczorek
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź Piotr Werewka
Widzew na własnym stadionie wygrał z płocką Wisłą 3:0 i przełamał passę meczów bez zwycięstwa. W drugim piątkowym meczu, po słabym widowisku, GKS Katowice bezbramkowo zremisował z Dolcanem Ząbki.

Przełamana niemoc
Po ostatnich, trzech słabych meczach kibice w Łodzi bardzo niecierpliwili się już przed spotkaniem Widzewa z Wisła Płock. Tym razem drużyna Pawła Janasa nie zawiodła swoich fanów. Cała pierwsza połowa to ataki gospodarzy, które zakończyły się dwoma golami. Bohaterem Łodzi został Piotr Grzelczak, który strzelił pierwszą bramkę, a przy drugiej asystował.

W drugiej połowie usatysfakcjonowani z prowadzenia gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola, choć mieli okazję na więcej. Po asyście coraz lepiej spisującego się w Łodzi Krzysztofa Ostrowskiego - gola zdobył Łukasz Grzeszczyk.

Mecz prawie na szczycie bez goli
W Katowicach mecz rozpoczął się bardzo sennie. Kiedy wreszcie obie drużyny ruszyły do ataku, brakowało skuteczności pod bramką rywala. Spotkanie niezwykle wyrównane zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Choć obie drużyny przed tym pojedynkiem znajdowały się niezwykle wysoko w tabeli, nie było to widowisko, które porwało kibiców. Piłkarze choć troszkę lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie zawiedli. Zarówno ci z Katowic, jak i goście z Ząbek.