Bramka Alexandra Gorgona rozstrzygnęła sparing Pogoni z Chojniczanką Chojnice

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:0 w sparingu. Yadegar Rostami grał cały mecz. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin rozegrała pierwszy sparing w okresie letnich przygotowań do sezonu 2023/24. Rywalem była Chojniczanka Chojnice, która niedawno wywalczyła awans do I ligi.

Różnica klas między zespołami była wyraźna. Pogoń dominowała, ale nie potrafiła stworzyć sobie wielu sytuacji bramkowych. Jej przewaga była widoczna w środkowej strefie boiska, a w tyłach wynudzili się Dante Stipica i Bartosz Klebaniuk.

Pogoń wygrała to spotkanie skromnie, a jedyna bramka padła z rzutu karnego. Rafał Kurzawa fajnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Yagadera Rostamiego. Irańczyk do piłki raczej by nie zdążył, ale jeden z obrońców źle interweniował i sędzia bez wahania wskazał na "11". Gorgon pewnie trafił do siatki.

Generalnie zespoły grały 3x30 minut. W pierwszej tercji Pogoń teoretycznie zagrała najsilniejszym składem na sobotę. Jeszcze przed pierwszą przerwą boisko musiał opuścić kontuzjowany Danijel Loncar, ale raczej nie jest to nic poważnego.

W połowie II tercji też była przerwa. Skład zmienili goście, a Pogoń dokonała dwóch korekt. Młodzież pojawiła się na boisku w ostatniej tercji.

Mateusz Fornalczyk i Rostami grali cały mecz. Na boisku zabrakło kadrowiczów (Wahlqvist, Biczachczjan, Zahović, Łęgowski) i dłużej odpoczywającego Kamila Grosickiego. Z trybuny spotkanie obserwowali Sebastian Kowalczyk i Leo Borges, a gościnie na mecz wpadli Marian Kielec i Marcin Listkowski.

W poniedziałek drużyna Pogoni wyjedzie na 10-dniowy obóz w Opalenicy.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)
Bramka: Alexander Gorgon (27. - karny)
Pogoń: Dante Stipica (46. Bartosz Klebaniuk) - Paweł Stolarski (61. Dawid Rezaeian), Danijel Loncar (25. Mariusz Malec), Benedikt Zech (61. Wojciech Lisowski), Leonardo Koutris (46. Kacper Smoliński) - Adrian Przyborek (61. Olaf Korczakowski), Joao Gamboa (61. Stanisław Wawrzynowicz), Rafał Kurzawa (61. Dawid Fornalik), Yadegar Rostami, Mariusz Fornalczyk - Alexander Gorgon (61. Jan Mierzwa).