Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica wypuściła z rąk zwycięstwo. Bramka Trojaka zapewniła Stomilowi remis

Joanna Sobczykiewicz
Bruk-Bet Termalica wypuściła z rąk zwycięstwo
Bruk-Bet Termalica wypuściła z rąk zwycięstwo Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica wypuściła z rąk zwycięstwo i zremisowała (1:1) ze Stomilem Olsztyn. W 53. minucie Roman Gergel pokonał Piotra Skibę i wydawało się, że Duma Warmii zostanie czerwoną latarnią na zapleczu Ekstraklasy, lecz w 84. minucie do wyrównania doprowadził Miłosz Trojak. Były piłkarz Ruchu Chorzów zapewnił swojej nowej drużynie punkcik, z którym Stomil ruszył w długą, powrotną drogę do Olsztyna.

Spotkanie Bruk-Bet Termaliki ze Stomilem Olsztyn miało odbyć się 13 października, jednak jego termin został zmieniony ze względu na powołanie Michała Górala i Jakuba Mosakowskiego do młodzieżowych reprezentacji Polski. Co ciekawe, żaden z nich nie pojawił się dziś w osiemnastce meczowej. Górala wykluczyła kontuzja, a Mosakowski przegrał rywalizację ze starszymi kolegami. Oprócz nich Duma Warmii musiała radzić sobie bez Michała Leszczyńskiego, Łukasza Jeglińskiego oraz Remigiusza Szywacza.

Olsztynianom zależało, by przed meczem z Garbarnią Kraków wrócić do domu z punktami i nie odstawać od pozostałych drużyn, znajdujących się w strefie spadkowej. Te plany zaczął krzyżować im Roman Gergel, który w 52. minucie pokonał Piotra Skibę. Bruk-Bet Termalica objęła prowadzenie, mądrze się broniła i wydawało się, że taki rezultat utrzyma do samego końca. Na dodatek kilka minut później Gergel trafił ponownie do bramki, lecz tym razem gol nie został uznany, a arbiter odgwizdał spalonego.

Fortuna 1. Liga postanowiła zaskoczyć kibiców także i dziś. W 84. minucie do bramki trafił Miłosz Trojak, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Dumy Warmii. Były piłkarz Ruchu Chorzów zaskoczył Dariusza Trelę i zapewnił swojej drużynie punkt.

Już w sobotę (27.10) Stomil zagra u siebie z beniaminkiem z Krakowa. Będzie to mecz 18. zespołu z 16. „Słoniki” natomiast w niedzielę (28.10) podejmą na własnym boisku Stal Mielec.

Piłkarz meczu: Miłosz Trojak